Шмигаль сказав, за яких умов Кабмін домовиться з МВФ про транш до червня

Кабінет міністрів України розраховує отримати угоду про перший перегляд програми з МВФ на рівні персоналу до червня, але спершу треба виконати п'ять умов фонду

Ірина Жукевич
Журналіст

Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції "Рік уряду", передає Depo.ua.

Прем'єр нагадав, що місія МВФ завершила роботу в Україні.

"Залишилося п'ять ключових пунктів", – сказав він.

За його словами, перший пункт – це обмеження ціни на газ для населення на рівні 6,99 гривень за кубометр, яке буде скасовано з 31 березня.

Друге питання – це узгодження макропоказників 2022-2023 років.

"Це дуже технічна фінансова дискусія", – сказав він.

"І три ключових питання - це судова реформа, закон про Вищу раду правосуддя, це закон про посилення кримінальної відповідальності за назаповнення декларацій і це закон про НАБУ, про призначення керівника і про його легітимізації у відповідність із законом України", – повідомив прем'єр.

Він і додав, що вони з МВФ мають оптимістичний погляд у майбутнє і до кінця березня узгодять питання про ціну на газ.

За його словами, до червня планується підписання staff level agreement, щоб потім транш кредиту схвалила Рада директорів МВФ.

"У червні треба почати роботу з макрофину з Європою, це пов'язані речі, щоб до вересня отримати макрофін", – сказав прем'єр.

Нагадаємо, у Мінфіні обіцяють не припиняти соцвиплати попри паузу в співпраці з МВФ.

Раніше повідомлялось, що Україна може втратити допомогу ЄС, якщо не домовиться з МВФ до літа.

13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не узгодивши із українським урядом можливий перегляд програми Stand-By.

У Офісі президента заявили, що така відсутність результату говорить про те, що Україна "твердо захищає свою позицію". А радник голови ОП Тимофій Милованов взагалі заявив, що місія МВФ в Україні обкакалася.

А голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що в 2021 році Україна зможе обійтися без грошей МВФ – і це не стане катастрофою. Однак міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав, що Мінфін у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки МВФ

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme