Шмигаль кличе в Україну турецьких інвесторів

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту до Туреччини 29 листопада провів круглий стіл з турецькими топ-компаніями із загальним портфелем інвестицій 5 млрд доларів

Шмигаль кличе в Україну турецьких інвест…
Фото: kmu.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба українського Кабміну, передає Depo.ua.

На зустрічі були присутні віце-прем’єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, міністр інфраструктури Владислав Криклій, представники Українсько-турецької Ділової Ради при Раді зовнішньоекономічних зв’язків Турецької Республіки та інші.

Учасники круглого столу обговорили актуальні питання ведення бізнесу в Україні.

"Як зазначив президент України під час своєї зустрічі з турецькими підприємцями майже рік тому, Україна та Туреччина мають великий потенціал для співпраці та економічного зростання", — підкреслив Шмигаль.

За словами глави уряду, Україна останнім часом зробила багато конкретних кроків назустріч інвесторам.

"Це лібералізація ринку землі сільськогосподарського призначення, медична реформа, розвиток електронного урядування, а також полегшення умов для ведення бізнесу та інвестування, зокрема розвиток державно-приватного партнерства", — зазначив прем’єр-міністр.

За словами Шмигаля, Україна має амбітні плани щодо побудови та реконструкції української інфраструктури: автомобільних доріг, мостів, енергетичної та медичної інфраструктури, а також інфраструктури у сфері водопостачання та переробки сміття.

"Інструменти, які дадуть нам можливість розвивати ці напрямки, це державно-приватне партнерство та державні гарантії. Наразі ми працюємо та вже зробили суттєвий прогрес у законодавчому колі в просуванні подібних інструментів в Україні", — зауважив Прем’єр-міністр.

Як повідомив глава уряду турецьким підприємцям, найперспективнішими сферами для інвестицій в Україні є агропромисловий комплекс, переробна промисловість енергетика, інфраструктура, туристична галузь, а також ті сфери, де Україна має конкурентні переваги, зокрема ІТ.

Прем’єр-міністр також наголосив, що Україна та Туреччина не повинні збавляти обертів співпраці.

"Одним зі значних кроків у розвитку наших двосторонніх відносин має стати підписання Угоди про вільну торгівлю", — сказав він.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зі свого боку розповів представникам турецьких компаній, що минулого року в Україні був ухвалений закон про концесії, що дало позитивний сигнал для інвесторів. Він також закликав присутніх брати участь у концесійних конкурсах та приватизаційних аукціонах в Україні.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що найближчим часом представить нову стратегію щодо дій уряду через ситуації з коронавірусом. 

Довідка: Сьогодні прем'єр-міністр України та члени уряду перебувають з робочим візитом у Туреччині. Упродовж двох днів заплановані зустрічі з представниками місцевого бізнесу та керівництвом держави. Обговорюватиметься досвідом боротьби з COVID-19 та роботи бізнесу в умовах пандемії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"