"Зелений принтер" зламався: Чому "Слуги народу" бойкотували законопроект Зеленського

Фракцію Зеленського опоненти називають "зеленим принтером" за швидкість штампування законів. Однак останнім часом у роботі цього "пристрою" почалися збої. Пора ремонтувати?

Політичний оглядач
"Зелений принтер" зламався: Чому "Слуги…

Спочатку невеличкий технічний відступ. Усі добре знають, що принтер рано чи пізно починає погано друкувати. Переважно всі його дефекти усуваються або шляхом чистки картриджа, або заміною тонера, або ремонтом валів. А іноді принтер досить просто почистити від пилюки або перестати стукати по ньому кулаками.

Депутатська фракція – набагато складніший механізм, аніж засіб для друку. Проте раз вже "слуги" взяли такий темп, то варто очікувати швидкого зношення і поломок. А колись цей "пристрій" може втомитися і взагалі перестати "включатися". Перші ознаки, що турборежим "зеленої" фракції дає збій, з’явилися під час скандального кнопкодавства, влаштованого двома "слугами" Сергієм Литвиненком і Оленою Копанчук. Пояснення, навіщо вони тиснули на кнопки сусідів, коли і без того вистачало голосів, можна віднести до рубрики "лихий поплутав". А от учора монобільшовики вперше продемонстрували фракційну недисциплінованість. І якщо так справа піде й далі, то повториться практика, яку у минулому парламенті запровадили Олег Ляшко та Борислав Береза, котрі стрімили з порожньої сесійної зали. Тільки цих двох невдах минулих виборів замінить хтось інший.

Отже, монобільшості вдруге не вистачило голосів для ухвалення рішень. Вперше це трапилося, коли Рада відхилила законопроект №1075 "Про внесення змін до Закону України "Про правонаступництво України" щодо скасування дії актів СРСР та УРСР на території України". Але то був неоднозначний документ, прийняття якого могло нашкодити державі. А от учора під час голосування за законопроект №1009 голова ВР Дмитро Разумков змушений був зупинив процес, бо зрозумів, що голосів не вистачає: "за" висловилися тільки 184 "слуги", 37 не голосували, 23 були відсутні і семеро утрималися. Зрештою документ відправили на повторне друге читання. Для цього враз набралося 242 голоси, причому 226 із них – саме "більшовики".

Важливо, що провалила голосування група Коломойського "За майбутнє".  У "Слузі народу" голосував Олександр Ткаченко, а Олександр Дубінський був відсутній (обидва з орбіти Коломойського). Також проголосував "За" Максим Бужанський. 

Зауважимо, це була не постанова про якесь перейменування села Задрипанці на Заможне, а проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства. Його автор – президент. І тут такий облом. А все тому, що пропоновані зміни стосувалися… самих "Слуг народу". Зокрема, йшлося про дозвіл на обшук та прослуховування народних депутатів.

Президент пропонував виключити із закону про статус народного депутата статтю 27, яка стосувалася недоторканності. Вона звучить так: "Обшук, затримання народного депутата чи огляд особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення народного депутата, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата, допускаються лише у разі, коли Верховною Радою України надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо". Та оскільки "Слуги народу" і ті, хто їм співчувають, у турборежимі скасували свою недоторканність, то ця стаття нині суперечить ними є прийнятим змінам до Конституції. Вони ще в силу не вступили, однак, враховуючи, що це була обіцянка Зе-команди під час обох виборів, тему Банкова проштовхуватиме і далі.

Та як бачимо, до депутатів зі "Слуги народу" потроху приходить усвідомлення того, що без імунітету вони – ляльки в руках ОП. Поки їм ще вдається влаштовувати внутрішню фронду з окремих питань, проте це не на довго. Як розповів Андрій Богдан в інтерв’ю ВВС про парламентських "слуг": "Вони сваряться, щось не розуміють, щось вимагають. Але поки вони йдуть разом до однієї цілі - ми всі одна команда. Якщо хтось там вийде з команди і перестане бути частиною нашої команди - мабуть, ми будемо розцінювати його ворогом". Дуже дохідливо сказано. Особливо для фракційних самостійників.

Що у такому випадку сказав би майстер з ремонту принтерів? Що не треба лупцювати машину, бо вона хоч і нова, проте з таким підходом скоро доведеться в ній міняти деталі. Бо інакше вони або не тягнутимуть папір, або друк йтиме полосами. Нагадаємо, що у парламентській більшості ВР минулого скликання спочатку було більше 300 голосів, і закони приймали досить активно. А потім – то одна фракція "зламалася", то в іншій "заїло". І до кінця каденції той "принтер" друкував закони зі скрипом, з плямами і полосами. А потім його викинули і придбали новий. Який почав "ламатися" вже через кілька тижнів після початку експлуатації. Невже якась підробка?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme