Ширма для Голобородька: Кого оголосили радниками кандидата Зеленського

Штаб кандидата в президенти Володимира Зеленського назвав поіменно своїх експертів, радників та представників, які відповідають за напрямки роботи і уповноважені публічно представляти позицію Зе

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Ширма для Голобородька: Кого оголосили р…

Знайомимося, адже не виключено, що про цих людей відтепер ми чутимемо значно частіше. Цілком вірогідно, що в разі перемоги криворізького гумориста частина цих фігур опиниться на владному Олімпі.

Отже, у виборчому штабі кандидата – шість офіційних представників "Зе! Команди" і три радники. Там же працюють дев’ять експертів, головним чином юристи. Привертає увагу відсутність в оприлюдненому списку юриста Андрія Богдана, який, за повідомленнями ЗМІ, є одним із кураторів штабу і представляє в ньому інтереси Ігоря Коломойського.

То ж продовжуємо знайомитися з тими, хто у списку є.

Представники ЗЕкандидата

Дмитро Разумков (35 років). Фактично головний політтехнолог і спікер Зеленського. Керуючий партнер і директор "Ukrainian Politconsulting Group" (бізнес-партнери – Василь Мокан і Неллі Яковлєва). Старший син покійного нині першого помічника президента Леоніда Кучми Олександра Разумкова. З 2006 року працює у політичному консалтингу в комерційному, державному секторах. З 2006-го був членом Партії регіонів. Вийшов із партії тоді, коли Віктор Янукович переміг на президентських виборах 2010 року. У інтерв’ю стверджує, що ніколи не був політтехнологом Партії регіонів, не був і в Молодих регіонах. У 2010-2014 рр. працював із Сергієм Тігіпком.

Принципово публічно говорить російською, "поки є у нас російська агресія, поки у нас є бажання російської держави захищати російськомовне населення". Пропонує винести питання мови за дужки, доки не завершиться війна. Каже, що у команді Зеленського працює на волонтерських засадах і не має домовленостей щодо майбутніх посад.

Іван Баканов (43 роки). Офіційний керівник виборчого штабу Зеленського. Народився у Кривому Розі. За даними ЗМІ, друг дитинства кандидата в президенти і його партнер по бізнесу. Вельми непублічна особа. З січня 2013 р. — керівник "95 кварталу". З грудня 2017 р. — лідер партії "Слуга народу", яка до того називалася "Партія рішучих змін". Випускник Академії праці і соціальних відносин в Києві.

Руслан Стефанчук (43 роки). Відповідає за ідеологію кампанії ЗЕ, головний юрист. Професор, доктор юридичних наук, адвокат, член-кореспондент Національної академії правових наук України. 2017 року президент Порошенко присвоїв йому почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки". Народився у Тернополі, вищу освіту здобув у Хмельницькому.

У коментарі журналістам назвав основні напрями законотворчості, яким у разі перемоги на виборах команда Зеленського приділить основну увагу. За його словами, зараз у команді вивчають досвід розвинутих демократій і розробляють документи, що допоможуть запровадити в Україні народовладдя. Також команда працює над законами про референдум, народне вето, податкову систему тощо.

Олександр Корнієнко (34 роки). Координатор команди кандидата, бізнес-тренер і мотиваційний спікер. Серед іншого займається організацією дебатів перед другим туром. Громадський діяч у галузі неформальної освіти. Активно проводить навчальні заходи для молоді й недержавного сектора. Один із засновників та керівників СІМ – Спілки ініціативної молоді. Киянин.

Михайло Федоров (28 років). Відповідає в Зе!команді за діджитал-просування Зеленського (просування цифровими каналами комунікації). Федоров і його відділ (близько 30 людей) займається побудовою і підтримкою функціонування Telegram-каналу, Instagram-спільноти, YouTube-каналів і Фейсбук-сторінки. Уродженець Запоріжжя. Студіював соціологію в Запорізькому нацуніверситеті. Засновник маркетингового агентства SMMSTUDIO.

Святослав Юраш (23 роки). Представник Зеленського. Народився у Львові. Батько – релігієзнавець Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України, однієї з ключових державних інституцій у процесі отримання Томосу. Батько публічно підтримує Петра Порошенка.

Саме Святослав Юраш днями мав фізичний конфлікт з нардепом Олегом Барною. Засновник, співзасновник творчого об’єднання #BABYLON’13, Парламентського комітету з закордонних справ, USAlums, Дому вільних людей тощо. Після перемоги Януковича на виборах-2010 покинув Україну, мешкав за кордоном, зокрема в Індії. Повернувся тільки на Євромайдан-2013, де заснував прес-центр кількома мовами. Після Майдану був прес-секретарем Дмитра Яроша. 2018-го отримав орден "За заслуги" від Петра Порошенка. Одночасно заявляв, що розчарований шляхом країни після Майдану.

Радники ЗЕкандидата

Айварас Абромавичус (43 роки). Народився у Вільнюсі. Навчався в Естонії і США. Був співвласником, одним із керівників шведської інвестиційної компанії "East Capital". Міністр економічного розвитку і торгівлі України у 2014-2016 рр., перед призначенням отримав українське громадянство.

Мотивом відставки, за його публічною заявою, став начебто тиск на міністра з боку впливового нардепа Ігоря Кононенка (цю справу розслідувало НАБУ) і корупція у вищих ешелонах влади.

Олександр Данилюк (43 роки). Уродженець Молдови. Починав кар'єру як брокер в українській компанії TEKT, працював у «Альфа Капітал», фонді Western NIS Enterprise Fund. Займався проектами компанії McKinsey & Company в Лондоні і Москві, очолював інвестиційний фонд Rurik Investment у Лондоні. Один із засновників Центру вільної економіки ім. Кахи Бендукідзе.

Міністр фінансів України у 2016-2018 рр. Був постійним представником президента України в Кабінеті міністрів, заступником глави адміністрації президента України. Брав участь у розробці антикорупційних реформ. На посту міністра фінансів здійснював націоналізацію «ПриватБанку». Підтримував ініціативу зробити на 5 років перерву зі сплати податків на прибуток для підприємців малого бізнесу з оборотом до 3 мільйонів. 7 червня 2018 року Верховна Рада прийняла відставку Данилюка, причиною якої він назвав відмову роздавати гроші на проекти депутатів.

Руслан Рябошапка (42 роки). Закінчив Міжнародний Соломонів університет. З 1998 року працював у Міністерстві юстиції України. З 2014 р. – заступник міністра юстиції. У 2016-2017 рр. – член Національного агентства з питань запобігання корупції. Подав у відставку через відсутність реакції на його заяви про проблеми і діяльності Агентства. У 2010 році був директором Бюро з питань антикорупційної політики секретаріату Кабінету міністрів України. Керував Департаментом аналізу антикорупційної політики у «Transparency International Україна».

У свою чергу тодішня очільниця НАЗК Корчак закидала Рябошапці інше – звільнення спричинене якимись проблемами з преміями.

Експерти ЗЕкандидата

Олександр Харебін (45 років). Експерт з питань інформаційної і мовної політики, а також загальнополітичних питань. Випускник Київського суворовського училища та Інституту міжнародних відносин. Понад п’ять років віддав роботі в медіахолдингу донецького мільярдера Сергія Тарути "Медіа Інвест Груп", де був гендиректором журналу "Експерт Україна", а потім очолював все видавництво.

"Українська правда" назвала його колишнім топ-менеджером Курченка: в листопаді 2013-го після придбання одіозним бізнесменом з оточення сім’ї Януковича Сергієм Курченком "Українського медіа холдингу" став членом його наглядової ради і операційним директором. Коли саме він покинув цей пост, невідомо.

У лютому 2015-го був призначений першим заступником генерального директора Національної телерадіокомпанії України. Відповідав за корпоратизацію і перетворення державного телерадіомовника на громадського. Пішов з компанії 2017 року.

На своїй Фейсбук-сторінці журналіст і блогер Мар’яна П’єцух написала: "…цікавий момент про мову знайшла в його недавньому телеінтерв'ю (все інтерв'ю було російською, лише в цьому моменті перейшов на українську). "Коли росіяни хочуть розколоти українське суспільство, вони говорять про мову і віру. Те саме робить українська влада. Вона ділить по мові і вірі. Вона створює аналог РФ в мініатюрі. Вони хочуть зробити державну церкву, державну мову. Ми відтворюємо державу 18-20 сторіччя. А держава 21 століття – це не про мову, віру, церкву, а про науку, освіту, технології, штучний інтелект". Нагадаємо, мова про людину, яка в ЗЕштабі відповідає в тому числі за питання мови.

Сергій Бабак (40 років). Киянин. Відповідає за питання освіти і науки. Закінчив факультет міжнародної економіки Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Отримав диплом Napier University в Единбурзі (Шотландія), спеціальність "фінансові послуги". Має також юридичну і психологічну освіту. Доктор технічних наук, кандидат економічних наук. Директор освітніх програм Українського Інституту майбутнього. Автор понад 60 наукових праць з економіки і технічних наук. Має 20 років наукового і викладацького стажу. Був проректором приватного університету, очолював науковий центр Національної академії наук, був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 

Ірина Венедіктова. Її сфера відання – правові питання, зокрема конституціоналізм, розбудова громадянського суспільства, права й обов’язки громадян, а також з приватного права, у тому числі міжнародного. Доктор юридичних наук, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. Василя Каразіна. Є членом науково-консультативної ради Верховного суду. Має власну наукову школу. Суддя постійно діючого третейського суду при ВГО "Фундація медичного права та біоетики України". Чоловік – працівник кіберполіції.

Назвала законною трансляцію програм за участю Зеленського на телеканалі "1+1" в день тиші перед голосуванням.

Олександр Мережко (48 років). Відповідає за запровадження системи електронного урядування і народовладдя. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.  Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Автор понад 140 наукових праць. Фахівець у сфері міжнародного права, теорії права, соціології права, цивільного права. Експерт Інституту прямої демократії.

Данило Гетманцев (40 років). Експерт з питань оподаткування, публічних фінансів, банківського права. Доктор юридичних наук, професор юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Президент Асоціації податкових радників. Член Академічного комітету Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP). Член науково-консультативної ради Верховного суду. Брав участь у підготовці та роботів над багатьма законопроектами. Увійшов до числа 100 найкращих юристів України за досягнення у сфері банківського, фінансового та податкового права. Входить до адвокатського об’єднання "Юрімекс".

Володимир Шульмейстер (49 років). Відповідає за питання транспорту та інфраструктури. Закінчив Миколаївський Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова за спеціальністю "турбінобудування". Доктор філософії з інженерної механіки. Директор програми «Інфраструктура майбутнього» Українського Інституту майбутнього. Працював у Mees Pierson/Fortis Bank у Роттердамі (Нідерланди) і Лондоні (Великобританія), керував бізнесом в Україні (рітейл, аграрний сектор). Обіймав посаду фінансового директора, згодом – гендиректора групи компаній "Фокстрот". Має 15-річний досвід роботи в Західній Європі. Викладає студентам MBA Київської Школи Економіки та Академії Делойт (Київ).

З 2014 до 2015 року був першим заступником міністра інфраструктури України. Серед причин своєї відставки назвав низький рівень заробітної плати і неефективність боротьби з корупцією в Україні.

Олег Бондаренко. У його віданні перебувають питання екології та правові питання. Юрист з 25-річним стажем. Голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф". Має досвід захисту інтересів громадян, які постраждали внаслідок екологічних катастроф, за принципом "Забруднювач платить". Сприяв розвитку концепції групових (колективних) позовів в Україні для реалізації права на захист громадян у екологічних спорах. Працював над імплементацією Орхуської конвенції в Україні.

Руслан Рохов (32 роки). Відповідає за питання місцевого і регіонального розвитку, а також децентралізацію. Народився у Києві. У 2014 балотувався до Верховної Ради у мажоритарному окрузі, але вибори програв. Претендував на пост мера Хмельницького. 2017 року працював помічником Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича. Засновник "Школи мерів" і ще цілої низки громадських організацій.

2018 року брав участь у реаліті-шоу "Кандидат" на телеканалі "112. Україна". Переможцю шоу обіцяли місце в прохідній частині списку партії "За життя" на найближчих виборах до Ради. Не вийшло з Рабіновичем, подався до Зеленського?

Вадим Галайчук. Юридичні питання. Закінчив юридичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, отримав ступінь магістра в Університеті штату Мічиган (США). Адвокат, експерт з конституційного, адміністративного і виборчого права. Заступник голови комітету з конституційного і адміністративного права "Асоціації правників України". 2011 року став старшим партнером в компанії "Моор і партнери", де очолив команду адвокатів. Працював юрисконсультом партії "Наша Україна", брав участь у численних місіях спостереження в Україні та за кордоном.

Як видно з послужного списку названих осіб, Зеленському підбирають зовнішньо симпатичну "ширму" - за виключенням хіба колишніх урядовців. Але відкритим залишається питанням – усі ці люди підуть у владу у випадку його перемоги, чи зрештою на реальних посадах опиняться зовсім інші. Принаймні, кандидатів на посади Міністра оборони, Генпрокурора, голови СБУ, очільника МЗС, секретаря РНБО наразі не назвали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme