Шимків: Хакери хотіли "накрутити" петицію за відставку Саакашвілі

Підозрілий трафік 21 березня в 2:00 був зафіксований на підтримку петиції №22195 "Відставка Михайла Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації"
Depo.Влада
24 березня 2016 22:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків, передає depo.ua з посиланням на прес-службу АП.

Майже весь трафік (90,76%) був прямий. Велика кількість комп'ютерів заходило в систему через заздалегідь підготовлений обліковий запис.

"Програма управління використовує велику кількість комп'ютерів (так звана бот-мережа) для атаки на сайт. При цьому комп'ютери атакують, постійно змінюючи свої адреси, що не дає достовірно виявити географічне розташування такого комп'ютера. Один і той же комп'ютер може імітувати голосування по різних локаціях протягом декількох хвилин", - розповів Шимків.

21 березня приблизно о 16:00 були прийняті заходи по запобіганню цього типу атаки. Згодом зловмисники переключили свою увагу на інші петиції. 23 березня в 2:05 почалася масована атака на 10 найпопулярніших петицій, а згодом і на 9500 петицій.

"Можлива мета атаки - "накрутити" всі петиції і дискредитувати інструмент електронної демократії. Атака була модифікована для обходу захисту, яка була створена раніше. Загалом, було зафіксовано 738 000 голосів приблизно за 11 хвилин. Атака здійснювалась з 118 000 IP-адрес", - зазначив Шимків.

23 березня в Facebook був поширений заклик підтримати петицію №21976 "Призначення на посаду Генерального прокурора України Горбатюка Сергія Вікторовича". Приблизно в 20:00 23 березня почалися масові спроби підтримати петицію громадянами України. Це збіглося з активною фазою протидії атаці на сайт петицій. Саме з цієї причини деякі користувачі отримували помилки, а у деяких після голосування не відображалося, що їх голос зараховано.

"Зараз частина вчорашніх голосів вже відображається. Перевірка триває. Всі легальні голоси збережені і будуть враховані. Всі користувачі, які не змогли проголосувати за петицію, можуть спробувати ще раз. Просимо вибачення за незручності, ми намагаємося захистити ваші голоси", - сказав Шимків.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада