Шестеро суддів КСУ заблокували роботу установи через Тупицького

Шестеро суддів Конституційного Суду України в ультимативній формі заблокували діяльність Великої палати КСУ з розгляду важливих і суспільно значимих справ. Вони вимагають допустити на робоче місце відстороненого від посади очільника суду Олександра Тупицького

Журналіст відділу новин
Шестеро суддів КСУ заблокували роботу ус…
Фото: Скріншот

Про це виданню "Бабель" повідомили кілька незалежних одне від одного джерел, передає Depo.ua.

Зазначається, що 10 червня, перед голосуванням за порядок денний, суддя КС Олександр Литвинов заявив, нібито указ президента про звільнення Тупицького та Олександра Касмініна – неконституційний. Отже, на думку судді, дії співробітників УДО, які не допускають Тупицького й Касмініна на робочі місця, є незаконними.

Литвинова нібито підтримали ще пʼятеро суддів: Ірина Завгородня, Віктор Городовенко, Віктор Кривенко, Сергій Сас і Петро Філюк.

Згідно з інформацією джерел видання, ці шестеро суддів відмовилися голосувати за будь-які питання, допоки Тупицького й Касмініна не допустять у КСУ.

Уточнюється, що після відповідної заяви шестеро суддів провалили голосування за порядок денний і засідання закрилося.

Водночас у прес-службі КСУ зазначаються, що наразі секретаріат не має такої інформації.

Це, ймовірно, могло статися на закритій частині засідання суду, отже ані підтвердити, ані спростувати таку інформацію поки що неможливо.

Водночас новину про блокування роботи суду підтвердила народна депутатка від фракції "Слуга народу" та представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря у своєму Telegram.

"Відповідно до проекту порядку денного засідань КСУ 8 і 10 (сьогодні) червня суд мав продовжити розгляд низки резонансних справ, зокрема, справ щодо медичної реформи, пенсійного забезпечення державних службовців, а також функціонування української мови як державної. На жаль, розгляд справ за відповідними конституційними поданнями так і не відбувся – робота суду була заблокована шістьома суддями", – написала вона.

Совгиря уточнила, що основним і єдиним мотивом блокування постала вимога забезпечити участь у судових засіданнях Олександра Тупицького, який указом президента України №124/2021 від 27 березня 2021 року був звільнений з посади судді КСУ.

Шестеро суддів КСУ заблокували роботу установи через Тупицького

Нагадаємо, 18 травня слідчі ДБР офіційно завершили досудове розслідування щодо голови КСУ Олександра Тупицького. Його підозрюють в підкупі свідка, щоб ввести в оману суд шляхом відмови від дачі показань.

25 травня прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт стосовно Тупицького. Його судитимуть за злочини проти правосуддя.

1 червня стало відомо, що справу Тупицького передають в Подільський суд для розгляду по суті, а клопотання щодо запобіжного заходу відкликали.

Згодом повідомлялося, що засідання у справі Тупицького перенесли на 16:00 21 липня, коли суддя повернеться з відпустки.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня КСУ заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником Тупицького.

Тоді ж охорона не допустила звільнених указом президента з посад суддів КСУ Тупицького та Олександра Касмініна у будівлю суду.

Водночас Тупицький зібрався до Верховного Суду оскаржувати указ Зеленського.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme