Справу Шеремета засекретили, щоб уникнути нових убивств, – Нацполіція (ДОКУМЕНТ)

У Головному слідчому управлінні Нацполіції стверджують, що засекретили всі судові рішення у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета для захисту життя осіб, "які беруть учать у кримінальному судочинстві"

Про це йдеться у відповіді Слідчого управління Нацполіції на запит "Української правди" у зв'язку з постановою, яка змусила державне підприємство "Інформаційні судові системи" обмежити доступ до всіх рішень суду у справі, передає Depo.ua.

"Згадану у вашому запиті постанову винесено в кримінальному провадженні з метою захисту життя, житла, здоров'я та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також для забезпечення проведення належного розслідування та недопущення витоку інформації, що може зашкодити досудовому розслідуванню", - сказано у відповіді.

При цьому в в поліції відмовились повідомляти будь-які подробиці щодо розвитку розслідування.

"На сьогодні досудове розслідування триває і на даному етапі розголошення відомостей негативно вплине на результати його проведення", - зазначили у відповіді.

Водночас слідчі не відповіли на питання "Української правди", чому така постанова з'явилася за рік після вбивства.

На подальше уточнення, про яких саме осіб, "що беруть участь у кримінальному судочинстві" йдеться, у прес-службі Нацполіції уточнили, що це "усі без виключення особи, задіяні в процесі: і свідки, і слідчі, і судді".

У Головному слідчому управлінні не відповіли на питання, чому ці люди стали потребувати інших заходів безпеки через рік після початку розслідування, і які саме це заходи безпеки.

У Нацполіції також додали, що це було рішення, яке згідно із ч. 3 ст. 110 КПК ухвалене у вигляді постанови, яка виноситься у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий визнає це за необхідне.

Нагадаємо, що Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, що стало відомо у вересні.

Ще 11 липня президент України Петро Порошенко заявив, що правоохоронні органи повинні найближчим часом провести публічний звіт щодо результатів слідства убивства журналіста Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство наразі роглядає чотири версії вбивства Шеремета, як пріоритетну - журналіста Павла професійну діяльність.

З цим пов'язаний ще один скандал. 10 травня журналісти OCCRP та Слідства.Інфо з'ясвали, що Ігор Устименко, який працював в СБУ принаймні станом на 2014 рік, начебто був помічений біля місця закладки вибухівки. Він приїхав на місце події на "Шкоді Октавії" АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Шеремет. Журналістів, які накопали цю інформацію, уже викликали на допит.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки зі службою, хоча вже побував на допиті в Нацполіції 15 травня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme