Щодня правоохоронці викривають 44 корупційні правопорушення, – Венедіктова

У Міжнародний день боротьби з корупцією, який відзначається сьогодні, 9 грудня, генпрокурор Ірина Венедіктора розповіла про результати антикорупційної діяльності Офісу генпрокурора за час її перебування на посаді

Щодня правоохоронці викривають 44 корупц…
Фото: Facebook Ірини Венедіктової

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"На жаль, в Україні звикли більше просто говорити про протидію корупції, ніж реально її долати. Ймовірних причин на те чимало: немає реального бажання, немає свідомої зрілості, елементарна жага наживи, недосконале законодавство і багато іншого", – зазначила Венедіктова.

Генпрокурорка додала, що боротися з корупцією дуже непросто.

"Не всі розуміють, що боротися з хабарництом та розкраданням, як дрібним, так і масштабним, дуже важко: і ми вдосконалюємося, але і злочинці часто далеко не простаки. Неможливо розслідувати провадження і після цього передати його до суду, якщо не дотримані всі найдрібніші вимоги закону.

Можу тільки уявити розчарування громадян в ті хвилини, коли, здавалося б, все настільки очевидно, а злодій, як і раніше "розсікає" на дорогому авто, живе в елітному будинку, літає на острови на приватному літаку, не вилазить з дорогущих ресторанів. Це тимчасово. Хочу вас запевнити, що ми доведемо всі справи до справедливого фіналу. Ми зможемо довести вину кожного, хто порушив закон", – йдеться у повідомленні.

Венедіктова також навела статистичні дані про боротьбу з корупцією в Україні.

"Щодня правоохоронці викривають в середньому 44 корупційних правопорушення. За 8 місяців мого перебування на посаді Генпрокурора система органів правопорядку викрила  7 748 таких злочинів. Тут зростання продуктивності всього 10%, але на 50% зросла кількість осіб, яким повідомлено про підозру в корупції. З березня по листопад - 2 374 підозрюваних, тоді як у минулому році було всього 1 606", – написала генпрокурорка.

  • Майже на 40% збільшилася кількість скерованих до суду кримінальних проваджень з обвинувальними актами – 1 764 проти 1 291 за аналогічний період минулого року.

  • Також на понад 10% збільшилася кількість осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень –2 937 осіб. Зокрема, 923 працівники правоохоронних органів та 165 депутатів усіх рівнів.

  • У такій боротьбі починати потрібно із самоочищення. Це основа нашої антикорупційної стратегії – тільки чесні прокурори можуть вести щирий двобій із беззаконням. Ми тут принципово не покриваємо своїх - лише за останніх 8 місяців до кримінальної відповідальності притягнуто 21 прокурора, більшість із них якраз за вчинення кримінальних корупційних правопорушень.

  • Хабарників за ґратами чекає від нас суспільство після гучних викриттів з полотнами купюр на світлинах. За цей період засуджено за корупцію – 408 осіб. Цей результат збільшився тільки на 10% і нам треба системно працювати, зокрема над законодавством, щоб судовий розгляд не затягувався.

  • У понад 8 разів збільшилась сума встановлених збитків державі – майже 278 млн гривень, тоді як торік лише 34 млн грн, та на 40% – сума відшкодованих.

  • У 17 разів зросла сума пред’явлених позовів з метою забезпечення відшкодування збитків – з 14 млн грн до майже 237 млн гривень та на  90% – арештованого майна, що складає майже 63 млн гривень.

"Не буду приховувати, що представникам всієї антикорупційної інфраструктури хотілося б похвалитися великою кількістю захоплених обладунків, але ми йдемо до цієї мети. Хочу подякувати перш за все тим, хто не в великих кабінетах ставить свої підписи на важливих документах, а наш локомотивний склад - і прокурорів усіх рівнів включаючи, звичайно ж, моїх колег із САП, і детективів НАБУ, і співробітників Національної поліції, офіцерів СБУ, слідчих ДБР, наших податківців", - написала Венедіктова.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) закрило кримінальне провадження щодо незадекларованого годинника генерального прокурора Ірини Венедіктової. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme