Щоб не залишити Луганщину без електроенергії, Кабмін має схвалити постанову про зниження ціни газу для Луганської ТЕС, – голова Луганської ОДА

РФ заблокувала постачання вугілля на Луганську ТЕС, із-за чого станція перейшла на спалювання газу. Враховуючи те, що собівартість виробництва електроенергії на газу перевищує граничні ціни на електроенергію, Кабміну потрібно схвалити постанову про тимчасове зниження вартості газу для Луганської ТЕС до розблокування поставок. Інакше в регіоні можуть бути проблеми з енергопостачанням

Таку думку озвучив голова Луганської облдержадміністрації Віталій Комарницький, передає Depo.ua.

"Собівартість там 5,30 грн/кВт – якщо газ. Занадто висока. І потрібно знижувати вартість газу для станції. Моя думка, що Кабміну потрібно приймати постанову (про зниження ціни газу для Луганської ТЕС, – ред.). І знову ж таки – по вугіллю адже ніякого рішення немає, РФ заблокувала постачання антрациту, і воно поки не розблоковано – жодна тонна не зайшла. І питання залишається гострим. Це непопулярне рішення – компенсувати ТЕС ціну газу – але альтернативи йому немає", – зазначив Віталій Комарницький.

Губернатор ЛОДА підкреслив, що через дефіцит електроенергії в області можуть бути відключення електроенергії. "У нас 40% споживаної електроенергії можемо отримати з енергосистеми, 60% недолік. І що? Віялові відключення, перехід на альтернативні джерела – генератори. Ну, день-два соцоб'єкти так пропрацюють... З 29 липня така складна ситуація, і що далі буде? Зараз дуже болісно все, і по вугіллю ось стоїть питання, сама ТЕС готова перейти на вугілля марки Г, так ми вугілля туди не можемо доставити – питання блокування залізниці", – пояснив керівник Луганської облдержадміністрації.

За його словами, адміністрація області вже направила відповідні листи-повідомлення про проблеми з енергозабезпеченням області в Кабмін. "Ми вже всі листи відправили в КМУ. Володимир Гройсман знає, це не новина, всі владні органи в курсі. І РНБО теж знає про цю проблему", – зазначив Віталій Комарницький.

Як раніше повідомлялося, на думку президента Всеукраїнської енергетичної асамблеї, екс-міністра енергетики України Івана Плачкова, для стабільної роботи Луганської ТЕС потрібно знизити для неї ціну на газ, тому що станція вимушено перейшла на цей вид палива через блокування поставок вугілля через Росію. Вирішувати питання з загрозою відключення Луганської області від електроенергії повинна Рада національної безпеки і оборони, заявив перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асоціації України Юрій Саква.

Нагадаємо, Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території, тому що під'їздів до електростанції з контрольованої українськими властями території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 млн споживачів. З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутність запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook