Чому Порошенку слід кінчати Яценюка

Якщо БПП не доведе Яценюка до відставки, то кожен наступний день весь негатив уряду капатиме прямо на Президента

Чому Порошенку слід кінчати Яценюка…

Завтрашній звіт прем'єра перед Верховною Радою цілком може не завершитися для Арсенія Яценюка відставкою. Попри всю невдячність футурології, depo.ua спробував прорахувати, що означатиме для країни подальше прем'єрство Арсенія Петровича.

В народі запит на відставку Яценюка уже давно дозрів. Ні для кого не секрет, що рейтинг чинного прем'єра дуже мало відрізняється від нуля. Тож не складно передбачити, що реакція суспільства на залишення Яценюка в прем'єрському кріслі буде негативною. Звісно, масових акцій протесту проти уряду очікувати не доводиться, натомість локальні майдани типу кредитного, тарифного, податкового чи пенсійного цілком можуть активізуватися. Через ці майданчики ситуацію в країні "качатимуть" як конкуренти Яценюка в середині країни, так і (що особливо небезпечно) зацікавлені особи з "братньої" сусідньої держави.

Не варто очікувати, що рішення не відправляти уряд Яценюка у відставку, завершить кризу в парламентській коаліції. Залишення статус-кво жодним чином не вирішить протиріччя між політичними гравцями. То ж швидше за все парламентська криза тільки поглиблюватиметься.

На цьому тлі увесь негатив перетікатиме від прем'єра до президента Порошенка, на якого в першу чергу і покладатимуть відповідальність за слабодієздатний парламент та неефективний уряд. В той же час противники Яценюка в парламенті можуть створити власне об'єднання, до якого може долучитися і певна частина президентської фракції, що означатиме розкол партії влади. Подібний сценарій розвитку подій піде в мінус усім політичним гравцям. В перспективні поглиблення парламентської кризи може призвести і до позачергових президентських виборів.

Що стосується Арсенія Петровича, то він, отримавши індульгенцію від відставки на піврічний строк, зможе посилити свій наступ на парламент та президента, намагаючись на жорсткій критиці підняти власний рейтинг хоча б до 10%, що гарантувало б йому потрапляння у парламент в наслідок дострокових виборів.

Це буде єдиний шанс Яценюка, адже сподіватися на покращення економічної ситуації в країні в найближчий час вочевидь не доводиться. Якщо ж будуть якісь епізодичні позитивні зрушення, то прем'єр намагатиметься використовувати їхній піарний потенціал по максимуму, активно перетягуючи ковдру в бік Кабміну.
Зі свого боку АП намагатиметься, "топити" і Яценюка і парламент. Уже зараз глава держави характеризує ситуацію як "парламентсько-урядова криза". Можливі нові корупційні скандали за участю членів Кабміну, чи народних депутатів.

Коаліційні дрібночлени - "Батьківщина" та "Самопоміч" в разі, якщо Яценюк залишиться, продовжать робити те, що роблять зараз – розхитувати ситуацію в парламенті, сподіваючись довести справу до дострокових виборів. При чому можливостей для цього у них явно побільшає.

Ще один важливий гравець - Міхеіл Саакашвілі продовжить піаритися на антикорупційній темі, топлячи Кабмін Арсенія Петровича, а разом з ним деяких членів з команди президента – Ложкіна, Кононенка тощо.

Отже, в разі залишення уряду Яценюка політична криза в країні лише загострюватиметься і раніше чи пізніше, все це все одно призведе до відставки уряду та позачергових парламентських виборів. При цьому і БПП і "Народний фронт" підійдуть до цих виборів ще більш ослабленими, ніж зараз. А от "Самопоміч", "Батьківщина" та ляшківці можуть дещо наростити рейтинги на критиці Кабміну, президента та популізмі.

Не варто списувати з рахунків і "Опозиційний блок", який наразі просто чекає, коли націонал-демократичні сили, знищуючи одне одного, знову розчистять йому шлях до влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme