Що сталося з убивцями поліцейських Авакова

Від трагедій, аналогічних тій, що сталася в неділю в Дніпрі, на жаль, не застрахований ніхто
Depo.Влада
26 вересня 2016 13:12
ФОТО: depo.ua
Що сталося з убивцями поліцейських Авакова
Що сталося з убивцями поліцейських Авакова

Учорашня загибель двох поліцейських в Дніпрі викликала широкий резонанс в суспільстві. Одні прийнялися критикувати МВС за недостатню підготовку співробітників, інші згадали, як півроку тому деякі політики агресивно цькували поліцейських через погоню зі стрільбою за мажорами в Києві. Праві тут усі. Втім, треба розуміти, що такі ситуації були раніше, і будуть ще. Убивство поліцейських у будь-якій країні світу – це непересічна, але й не так щоб дуже виняткова подія.

В Україні протягом останніх кількох років можна згадати низку прикладів бойових зіткнень поліції (міліції) та злочинців. І якщо учорашні події в Дніпрі були продемонстровані на відео, то інші історії дуже часто викликають величезну купу питань. Так, можна згадати події у грудні 2014 року, коли байкер на прізвище Блек (Чорний байкер) Віталій Семеренко у себе в квартирі застрелив двох співробітників відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, а на вулиці ще одного колишнього міліціонера. Всі вони нібито приїхали на контрольну закупівлю. У квартирі Блека було знайдено 100 грамів кокаїну, а на вулиці оперативна група виявила до 20 гільз від автомата і пістолета. Сам вбивця втік. Втім, вже наступного дня його вбили під час затримання. Деякі нестиковки – зокрема, що робив колишній міліціонер на контрольній закупці – не відміняють того факту, що міліціонери виявилися не готові до такого спротиву.

Ще два міліціонера загинули 4 травня 2015 року, після того як невідомі в масках зі зброєю напали на автозаправну станцію. Злочинці поранили в руку співробітника АЗС і забрали з каси близько 800 грн. Під час переслідування підозрюваних два працівника міліції загинули. Також в перестрілці загинув один з грабіжників - Вадим Пинус. Правоохоронні органи затримали чотирьох підозрюваних - Андрія Романюка, Миколу Мнишенка, Євгенія Кошелюка, Данила Ситнікова.

Пізніше була арештована 19-річна Вікторія Заверуха, яка безпосередньої участі в пограбуванні заправки не брала, але нібито допомагала перевозити зброю. Пізніше виявилося, що обидва загиблих були не звичайними міліціонерами, а колишніми "беркутівцями", тоді як усі затримані були активістами Євромайдану, а потім воювали добровольцями в зоні АТО. Дехто вважав, що напад за АЗС був зроблений спеціально для того, щоб загнати "беркутівців" у засідку.

Ще один епізод, під час якого цивільний розстріляв поліцейських, стався 22 серпня на Тернопільщині в селі Бабинці. До поліцейських звернувся місцевий житель і повідомив, що його сусід здійснює постріли із мисливської рушниці на подвір'ї свого господарства. Коли група прибула до будинку стрільця, той продовжував гатити зі зброї, унаслідок чого два співробітника поліції загинули, ще один отримав поранення. В результаті зловмисника було ліквідовано, але дана історія засвідчила слабку підготовку поліцейських.

Якщо ж повернутися в часи Януковича, то можна згадати "Караванського стрілка" у вересні 2012 року, який вбив трьох охоронців, тяжко поранивши ще одного. Причому це сталося у невеличкому приміщенні. Охорона ТРЦ "Караван" теоретично мала бути добре підготовлена, але на ділі стала мішенню для вбивці. Хоч і стосунку саме до поліції (міліції) це не має.

Втім, розмови про нібито невдалу реформу поліції не мають жодного стосунку до реальності. Так, правоохоронців треба краще готувати у тирі, але від надзвичайної ситуації та навіть загибелі поліцейських не застрахований абсолютно ніхто. Інша справа у тому, як дехто з політиків інтерпретує ту чи іншу подію за участі співробітників МВС. Можна не сумніватися: якщо б поліцейські в Дніпрі таки вбили Олександра Пугачова, вже за годину у соцмережах деякі розумники на всю горлянку волали б про необхідність відставки Арсена Авакова, а семенченки та лозові вже організовували мітинг під будівлею МВС з вимогою посадити міністра в тюрму…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада