Що спільного у Мирослава Поповича з Ляшком і Коломойським

Сьогодні до і без того гучних волань "Зрада!" і "Нас зливають" додалося ще пару десятків голосів
Depo.Влада
13 серпня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Що спільного у Мирослава Поповича з Ляшком і Коломойським
Що спільного у Мирослава Поповича з Ляшком і Коломойським

І голосів не простих, а таких які мають неабияку суспільно-політичну вагу та авторитет. З самого ранку ЗМІ облетіло звернення стовпів української інтелігенції з одним прости меседжем - в воєнний час вносити будь-які зміни до Конституції - це злочин, а особливо, якщо йдеться про надання окупованим територіям Донбасу особливого статусу.

Список підписантів звернення досить довгий: Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Володимир Василенко, Ігор Юхновський, Мирослав Попович, В'ячеслав Брюховецький, Степан Хмара, Левко Лук'яненко, Віктор Шишкін, Микола Козюбра, Олександр Скіпальський, Сергій Дацюк, Тарас Возняк, Богдан Яременко та інші.

"Наш меморандум - це наше волання, наш внутрішній глас від серця, від мозку до українського народу, що нас ведуть не в той бік", - підсумував такий собі парламентер від інтелігентів, колишній суддя Конституційного суду України (який до речі ухвалив запропоновані зміни до Конституції) Віктор Шишкін.

Як бачимо, список складається з людей вельми поважних, переважну більшість яких складно звинуватити у відсутності патріотизму. І з‘явилося це звернення дуже вчасно, в продовження агітації ініційованого деякими "радикальними" політиками "Третього Майдану" та "Дня Гніву".

Нагадаємо, кілька днів тому, скандальновідомий член Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук оприлюднив патетичне звернення до "всіх людей доброї волі", в якому закликав приходити на площу під Верховну Раду 26-28 серпня, коли очікується голосування за запропоновані президентом зміни до Конституції.

"Звертаюсь до всіх українських патріотів, всіх людей доброї волі переконувати народних депутатів, що голосування за запропоновані президентом Порошенком зміни до Конституції є злочином перед Нацією та Державою, злочином перед пам'яттю загиблих у війні на Сході Героїв, злочином перед майбутніми поколіннями українців. Мусимо зупинити цей повзучий антинародний переворот... Окремо кличу всіх свідомих українців в день коли президент Порошенко та спікер парламенту Гройсман знову ламатимуть народних депутатів, під стіни Верховної ради. Український народ має підтримати тих нардепів які стануть на захист Конституції від ґвалтування і водночас тиснути на тих хто вагається зраджувати чи не зраджувати Націю та Державу. Необхідно нагадати народним обранцям, що таке народний гнів, як горіли шини на Грушевського та як ледь не згорів парламент в лютому 2014", - заявляв Мосійчук.

Паралельно з ляшківцями "Третій Майдан" навколо Конституції підтримують і інші політики, пов‘язані з Ігорем Коломойським, залучаючи до майбутньої акції футбольних фанатів, більшість з яких і досі не усвідомлюють, що підуть в одній упряжці з Ляшком і його товаришами. Мова йде про "Правий сектор" Яроша, нардепа Парасюка та іже з ними. Зрештою, і Ляшко зараз тісно працює з командою Коломойського, що показали вибори в Чернігові. 

Цілком очевидно, що сотень тисяч людей на "третьому Майдані" вочевидь не буде, але провокацій та розхитування ситуації, здається, уже не уникнути. Чи потрібно це зараз Україні? Чи є в змінах до Конституції привід для криків "Зрада!" та "Злочин!"? Ці питання уже стали риторичними.

Звісно, можна ще раз повторити, що ніякого "особливого статусу" для Донбасу в новій Конституції не буде, або, що розхитуючи ситуацію у країні заради амбіцій окремих політиків, ці політики допомагають агресору Путіну. Але це вже так часто і аргументованого говорили, що повторюватися немає жодного сенсу.

Проте не залишає відчуття, що поважні люди, що підписалися під антиконституційним зверненням ув‘язалися в політичну гру, в яку не повинні були грати. І якось так сталося, що моральні авторитети Павличко, Попович, Юхновський та інші опинилися підтанцьовкою у політиків, щонайменше, з сумнівною репутацією і такими ж сумнівними прожектами.

Читайте також: Чому в Конституції має бути "особливий статус" не тільки Донбасу, а і Криму