Про Порошенка, Коломойського і Донбас: Що розповів Зеленський

Президент України Володимир Зеленський дав прес-конференцію у форматі марафону, який тривав 14 годин

Про Порошенка, Коломойського і Донбас: Щ…

Depo.ua для вашої зручності відібрав найцікавіші питання і відповіді.

Чому такий формат спілкування з журналістами

"Я бачив різні прес-конференції, а ви, напевно, бачили у сто разів більше. Просто не хотілося таку, знаєте, зустріч офіційну, підготовлені якісь запитання, підготовлена зустріч".

Нормандська зустріч швидше за все буде в листопаді

"Я думаю, що дата буде у цьому році. Я думаю, що в листопаді", – сказав він, відповідаючи на питання, коли може відбутися зустріч "нормандської четвірки".

Однак, президент наголосив, що точна дата проведення зустрічі у "нормандському форматі" стане відома наступного тижня.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що має можливі дати проведення "нормандської зустрічі".

Про Коломойського, Геллера і керівництво "Центренерго"

За словами президента, питання "Центренерго" – це питання до прем'єр-міністра

"Не знаю, що вони (Коломойський і Геллер – ред) завели свою людину на "Центренерго", - зазначив Зеленський, пояснивши, що це питання не є в компетенції президента.

"Незалежність керівника "Центренерго" – це питання до прем'єр-міністра. Я можу у нього запитати, чи ця людина захищає інтереси держави", - пообіцяв глава держави.

Нагадаємо, 8 серпня 2019 року НАБУ повідомили про підозру шести особам, зокрема, екс-главі НКРЕКП Дмитру Вовку.

У свою чергу Вовк звинуватив Коломойського організації корупційної схеми навколо державної генеруючої компанії "Центренерго". Нібито з липня в держкомпанії змінився менеджмент, і фірми групи "Приват" налагодили поставки російського вугілля за завищеними цінами. Купуючи вугілля на 40% дорожче ніж "Роттердам+", "Центренерго" тепер продає вироблену електроенергію значно дешевше собівартості за прямими договорами на феросплавні заводи групи "Приват". В результаті такої схеми державна компанія несе мільярдні збитки.

Про вибори на Донбасі і кордон

Президент Зеленський запевнив, що вибори на Донбасі не відбудуться до відновлення Україною своїх кордонів

Відповідаючи на питання, що буде, якщо Росія наполягатиме на проведенні виборів до відновлення державного кордону:

"У нас є план Б, я про нього не хочу зараз говорити. Вибори (до відновлення кордонів Україною, – ред.) не можуть статися, бо там чітко прописано – "за законом України". Не можуть там бути військові, автомати, кулемети, доступність повинна бути у всіх партій, ЦВК туди та журналістів. Якщо ми цього не побачимо, воно (вибори, – ред.) автоматично не відбудеться. Це не може бути, незважаючи на все те, що підписано чи не підписано", – наголосив президент.

Щодо води в окупований Крим

Зеленський зазначив, що вода Північно-Кримським каналом до півострова не піде.

"Переговори хтось повинен починати, щоб переговори були. Тему та сторона не піднімала. В цьому питанні ми захищаємо Україну. На Херсонщині хочемо інвестування зараз грошей, є ідеї з приводу ТЕС на Херсонщині, показувати Кримові, як ми вкладаємо гроші, там розвивати інфраструктуру. Особливо біля тимчасового кордону з Кримом. Тому питання води не обговорювалося", – наголосив Зеленський.

На пряме запитання, чи піде вода Північно-Кримським каналом, він відповів "ні".

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що "влада" Республіки Крим має намір звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною щодо пропуску на півострів вод річки Дніпро, яка бере свій витік на Росії.

Немає іншого кандидата на голову КМДА крім Ткаченка

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Ткаченко розглядається на посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). 

 "Окрім нього я нікого не бачив. Хоча є дві людини ще. Але з однією людиною я не зустрічався, а з іншою людиною я не готовий зустрічатися. Тому що в минулому у цієї люди були не дуже доброчесні дії", - заявив президент.

Про погрози "Слугам народу"

Президент розповів про спроби тиску на депутатів з його фракції.

"Є досвідчені парламентарі в інших партіях, які щодня займаються лише одним – емоційним, грошовим та іншим впливом. Я не можу Вам сказати їхні прізвища. Вони хочуть розколоти партію "Слуга народу" – заявив президент.

Він навів приклад, що під час одного важливого голосування ці люди ходили по верховній раді і відправляли депутатам "Слуги народу" смс-ки з текстом: "Завтра Вашу тещу посадять, якщо Ви зараз проголосуєте".

Про Портнова

Зеленський відповів на запитання щодо впливу соратника Януковича, юриста Андрія Портнова на справи проти п'ятого президента Петра Порошенка та екс-спікера парламенту Андрія Парубія.

"Наведіть мені один приклад, де моя команда… Я не знаю пана Портнова, це не моя команда. Якщо моя команда зробить щось не по закону – я звільню кожного зі своїх людей", – заявив президент. 

Коли іноземці зможуть придбати українську землю

Зеленський повідомив, що спочатку ринок землі відкриють лише для українців, а вже потім, за сприятливих умов – іноземним компаніям, які працюватимуть на цій землі.

"Ми не продаємо (землю, – ред.) іноземцям. Ні в якому разі. Це повинно бути виписано в новому законі… Якийсь час ми повинні продавати землю тільки українцям. Тільки. Другий період, самі феремери кажуть, і в інших країнах. Потім уже, коли наші купили, коли у нас кредитна ставка, коли у нас – льготи, тоді вже можна відкрити (ринок землі, – ред.) іншим іноземним компаніям, які будуть 100%-во працювати на цій землі. І наші українці там будуть працювати", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, 25 вересня у Раді зареєстрували урядовий законопроєкт №2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Обурено - про кумівство 

Зеленський відмовився відповідати на запитання журналістки про призначення родичів однокласників студії "Квартал 95" на державні посади

"Ви будете і далі призначати на посади родичів однокласників "Кварталу"?", – поставила запитання журналістка, чим вивела президента з себе.

"Кого я призначив зі своїх родичів? … Ви прожили 30 років в країні кумовства, і зараз Ви мені таке кажете? Після цього я повинен встати і піти. … Кого з родичів я призначив? ... Назвіть прізвище хоч одного мого родича!" – дуже знервовано відповів Зеленський.

Журналістка повторила, що запитала не про родичів президента, а про родичів однокласників "Кварталу", зокрема, про чоловіка головної бухгалтерки студії "Квартал 95". Зеленський відмовився відповідати на це питання.

Читайте також: Чоловік бухгалтерки "Квартал 95": Хто той Пашков, який очолив Стратегічну розвідку ГУР МОУ.

Про те, що через рік можуть розпустити "Слуг народу"

Зеленський зізнався, що не хоче ламати депутатів своєї партії "Слуга народу", але якщо треба буде – через рік він їх розпустить.

"Я не хочу ламати цю партію. Вони знають моє відношення. Якщо вони самі почнуть їсти один одного – я через рік їх розпущу. Це факт" – заявив Зеленський у відповідь на питання про ймовірний розкол у президентській партії "Слуга народу". Також президент зізнався, що мав відверту розмову з депутатом від "Слуги народу" Олександром Дубінським, який має свою думку стосовно МВФ і відверто висловлює її.

"Я вважаю, що це питання не депутатів, а питання уряду. І вони повинні нести відповідальність за умови співпраці з МВФ, і за те, щоб ця співпраця була. І це точно не питання депутатів "Слуги народу" – це моє відношення", – пояснив Зеленський.

Нагадаємо, 9 жовтня повідомлялося, що група народних депутатів від фракції "Слуга народу" можуть оголосити про вихід із неї.

Про Коломойського

На запитання журналіста з приводу Коломойського: "Говорять про багато загроз. Ви не вважаєте, що його треба якось вгамувати?" Зеленський відповів: "Вважаю". Він зауважив також, що під час зустрічі з олігархом про "Приватбанк" не говорив.

"Ні. Не говорив. А що я можу йому сказати? Він знає мою позицію, що з приводу "Приватбанку", єдине, що ми піднімали, він знає позицію. Це – державна позиція. Я буду захищати Україну. Захищати державу. Він це прекрасно знає… Скажу відверто. Я гадаю, що варто з ним говорити про це питання… Треба вирішувати", – наголосив він.

Зеленський пояснив, що для вирішення питання варто залучити міжнародних експертів.

"Щоб ніхто не говорив, чи президент на нього впликає, чи мене поєднували з цим питанням. Я говорю про незалежність цієї ситуації", – зауважив він.

Водночас президент зазначив, що "у суді не все так чесно, не все так чисто, не у всіх цих справах може бути у нас перемога".

"Національний банк, суд, Коломойський – хай самі займаються. Але всі повинні знати, якщо програють ці справи, то і відповідальність нести будуть ті, хто в ці справи був залучений. Якщо мене, як президента, не можна туди залучити", – наголосив Зеленський.

Він пояснив, що для того, аби держава не несла жодних збитків, потрібно говорити.

"Треба сісти з ним (Коломойським, – ред.), і сказати: "Так не буде, грошей немає, ніхто нічого не поверне, давай врегульовувати. Ти хочеш жити в цій країні? Давай". Але ж мені не дають можливість це зробити", – сказав президент.

"Я готовий у будь-який час. Готовий сісти, взяти людей з уряду, готовий говорити з будь-якими олігархами", – підсумував Зеленський.

Про українських олігархів

Зеленський планує за рахунок українських олігархів відбудовувати інфраструктуру підконтрольного Києву Донбасу

"З олігархами говорити треба дуже просто: є країна, є Донбас, який ми контролюємо, беремо гроші: у вас є 2 мільярди – 1 мільярд на дороги! Отак треба говорити", – заявив він. Президент зазначив, що мав на увазі Коломойського, Ахметова, Пінчука і інших олігархів, крім Фірташа.

"Ну, з Фірташем зараз немає зв'язку", – намагався пожартувати Зеленський, але жарт відверто не зайшов.

Силою Крим і Донбас не повертатимуть

"Спершу – люди, потім – території. Я не готовий втрачати наших людей. Тому обраний дипломатичний шлях. Так, ми отримали багато чого – війну, корупцію, "Приватбанк", дуже багато всього. Але все це не вирішується військовим станом. Перший пріоритет – люди, другий пріоритет – території. Я хочу завдяки мінському і "нормандському" формату знайти кроки", – сказав Зеленський.

Чому звільнився Данилюк

Олександр Данилюк звільнився з посади секретаря РНБО, бо йому відмовили у приначенні прем'єр-міністром. 

"Я не згоден з позицією пана Данилюка, що він пішов через "Приватбанк". Саша хотів бути прем'єр-міністром України. А йому сказав чесно: "Сань, ти дійсно нормальна, професійна людина, але я обрав іншу кандидатуру", – сказав Зеленський.

"Я не давав коментарі щодо звільнення Данилюка, тому що він людина, яка була у моїй команді. У мене є принципи і 100% прозоре розуміння, чому він пішов, однак я не буду коментувати це, адже це не етично", – додав він.

За словами Зеленського, Данилюк не вперше вже писав заяву про своє звільнення, однак він, ймовірно, очікував, що президент не підпише її.

"Але я сказав, що є всередині команди непорозуміння, є його (Данилюка, – ред.) бачення. Але мене, чесно, дістала гра, що ви пишете заяви, а потім я їх не підписую, бо хочу, щоб ми працювали разом", – пояснив очільник держави. Окрім того, Зеленський додав, що попередив усіх у своїй команді, що "якщо хтось писатиме заяви про звільнення, то шантажу не буде – буду їх підписувати й звільняти людей".

Нагадаємо, раніше Данилюк оголосив головну причину своєї відставки – ситуація із "Приватбанком". 30 вересня Зеленський звільнив Данилюка з РНБО.

Про навушник, в якому - Богдан

Роман Скрипін вирішив підколоти Зеленського: "Кажуть, що у вас навушник, а в ньому Богдан". На що Зеленський відповів: "Де мій навушник?". 

Також президент додав, що історія із заявою Богдана була смішна, але, можливо, не зовсім коректна. 

Читайте також Богдан розсекретив, що нашіптує Зеленському на вухо.

З якими російськими артистами продовжує спілкуватися

"Я втратив майже всіх", – сказав Зеленський, зазначивши, що має хороші відносини з російським співаком Андрієм Макаревичем. - Ми рідко бачимось, але відносини нормальні не через це. Востаннє бачились десь два роки тому. Також нормальні відносини з Марюсом Вайсбергом, який знімав наші фільми", –додав він.

Зеленський також розповів, що російський гуморист Семен Слєпаков дзвонив йому напередодні свого виступу в Україні.

"Ревва (Олександр Ревва – учасник російського телешоу Comedy Club, – ред.) - він наш, із Донецька родом", – сказав Зеленський.

Мендель - не зло, а прес-секретар

В конфлікті прес-секретарки президента Юлії Мендаль та журналіста Олександра Андрушка Зеленський стане на біг "дєвочки".

"Андрушка я бачив багато разів. Поводить він себе не зовсім коректно. Так впринципі чоловік себе не повинен вести по відношенню до жінки або до дівчини. Якби я не був президентом, я б йому відповів по-іншому. Він здоровий хлопець, він нападає, це дійсно так, він стрибає. Він не може мікрофоном бити мене по обличчю, не тільки мене, а й вас, будь-кого. Треба мати якусь хоч етику, хоч трошки. Я вважаю, що він дуже часто поводився неетично", – наголосив Зеленський.

Він також додав, що Мендель не мала право штовхати журналіста.

"Юля, як секретар, не мала права так реагувати. Але вже було емоційне виснаження. Вона теж людина. Вона - не зло. Вона – прес-секретар. І вона теж вийшла із вашої журналістської професії. Із ним (Андрушком, – ред.) це було дуже багато разів", – зауважив президент.

"Тому дєвочку, в цьому випадку, буду захищати", – пообіцяв Зеленський.

Нагадаємо, під час візиту до США прессекретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель відштовхнула журналіста Сергія Андрушка, який намагався поставити  запитання голові держави.

Про те, чому не звільняє Кличка

"Чому я його не звільнив? Просто ще не звільнив", – сказав він, додавши, що "думає про це". Зеленський наголосив, що та кандидатура, яка, на його думку, має очолити КМДА – це його особисте бачення. Окрім того, президент додав, що перед звільненням Кличка обов'язково матиме з ним розмову й додав, що функції мера й голови КМДА повинні бути розділені.

"Я говорив з ним про це. Наскільки я знаю, то він проти розділення цих посад. Я не бачу конфлікту у цьому питанні… Просто у нього одна думка, у мене – інша. Ми побачили, як це відбувається у інших країнах… Я думаю, що треба розділити", – пояснив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України не розглядав подання щодо призначення народного депутата від фракції "Слуга народу" Олександра Ткаченка на посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Дещо раніше Ткаченко зізнався, що хоче очолити КМДА і говорив про це з Зеленським.

Про дзвінок Трампа

"Дзвінок не міг впливати на наші відносини зі США. У нас "втомлені відносини". Це треба визнати. Я це знав. Ми готуємось до дзвінків. Ця "втома від України" ішла із багатьох джерел. Американців цікавило, "а куди ми витрачаємо гроші?" Цей дзвінок мав вплив тільки не одне – я хотів зустрітися з президентом США. Показати нашу команду, затягнути його в Україну", - сказав Зеленський. 

"Я планував, шо буде зустріч у Варшаві. І я Трампу сказвав по телефону – пропоную після Варшави заїхати до України", – розповів український президент.  Він зазначив, що хотів, щоб американський президент побачив, що репутація корупціонерів не стосується нової влади. 

Зеленський також зазначив, що у цій розмові не йшлося про програму військової підтримки США для України. 

"Зі зброєю наші дзвінки ніяк не пов'язані. Програму по зброї заблокували ще в липні. США заблокували її ще до розмови. Але про це у розпові не йшлося. Я про це навіть не знав тоді. Це питання мені міністр оборони повідомив пізніше. Я знав, що це питання підніму і Польщі. Але був віцепрезидент, і я прідняв це питання з ним. Попросив його вплинути на це. Ми очікували рішеннчя. І після цієї зустрічі Америка розблокувалва військову допомогу. Не було жодного  шантажу", – сказав президент.

Про Пашинського

Відповідаючи на запитання щодо "посадки" екснардепа Сергія Пашинського у СІЗО на 2 місяці без можливості внесення застави у справі стрілянини в людину. 

"Вийдіть на вулицю і запитайте в людей, чи Пашинський – бандит. 100% скажуть, що так", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, днями Пашинському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

Про кримінальні справи і посадки

"Ми збираємо наради з правоохоронцями. У нас крайня точка – 1 листопада. Щотижня та кожні два тижні ми збираємо ці наради і я запитую – де результат. Правоохоронці повинні до 1 листопада показати результат. Наразі справи збираються з різних органів, які також мають свої відносини", - зазначив президент. Об'єднання правоохоронних органів, на думку Зеленського, має покращити ситуацію з розслідуваннями.

Про посадки він заявив, що "весна прийде".

"Коли я прийшов, я думав, на другий день будемо усіх саджати, усіх корупціонерів. Перші наручники, які наділи – на мене, усі навколо сказали "ай-ай-ай, президент не має право впливати на правоохоронні органи". "Окей, а я можу збирати нараду і говорити з правоохоронцями?" Кажуть, так можна. "А якщо ходить бандит по вулиці і кажуть, що ця людина вбиває, бреше, була депутатом – я можу їм сказати – де посадки таких людей?" – розповів Зеленський.

Нагадаємо, 31 серпня Зеленський анонсував початок буму кримінальних справ проти корупціонерів на цю осінь.

Нагадаємо, слоган "Прийде весна – будемо саджати" став одним з найяскравіших у передвиборчій кампанії нинішнього президента. 

Про протести через формулу Штайнмайєра

Володимир Зеленський визнав, що комунікація навколо "формули Штайнмаєра" була недостатньою. 

"З приводу майдану – я нічого цього не боюсь. В будь-який момент, якщо суспільство не захоче, щоб моя команда продовжувала, кровопролиття не буде. Я дуже спокійно до цього відношуся. Але люди повинні знати, що вони точно не оберуть тоді припинення війни і вони будуть обирати серед того меню товарів, які є на ринку. Цьому продажному політичному ринку. Я - не в меню. В цьому і справа, я не в меню, я точно не товар і я не з політики прийшов".

Нагадаємо, 6 жовтня о 12:00 у Києві українці зібралися на Майдані Незалежності, щоб висунути ультиматум владі і обговорити стратегію і план подальших дій стосовно врегулювання ситуації на Сході країни.

Про Порошенка

"Пан Порошенко чому проти розведення виступив… Ну, він відчув, що "формула Штайнмайєра" це ключик, і це йде в одному, скажімо так, кейсі з розведенням… Помилка Порошенка тільки в одному – що він, йому здається, що він може бути лідером іншого "Майдану", – наголосив Зеленський.

Він зауважив, що деякі світові лідери відверто шоковані заявами Порошенка.

"Його риторика змінюється, як змінився і його статус… Але єдине, що він забуває, що він уже не президент… Він проти розведення, і йому здається, що з цього приводу може бути Майдан… Мало того, що він трішечки "підштовхує" людей, і своїми ЗМІ, і своїми діями", – підсумував Зеленський.

Нагадамо, дещо раніше Порошенко заявив, що "формула Штайнмайєра" писалася Лавровим у Кремлі.

Про особисту зустріч з Путіним

 Зеленський зауважив, що зустрічатися можна у двох форматах.

"Нормандський формат, і зустріч пряма моя з президентом Росії. Про цю зустріч, пряму, ніхто не говорить, тому що всі проти. Це – неможливо, ви кажете… Я знаю одне – що ця зустріч повинна бути. Якщо ми хочемо закінчити війну, вона повинна бути", – зауважив президент.

Про місцеві вибори

Чинна влада працює над тим, щоб якнайшвидше провести місцеві вибори, однак наразі точної дати сказати не можна

"Ми ж хотіли чесно… Одразу все перезавантажити. Однак є законодавчі речі, які ми не можемо порушити. Як тільки швидко можна зробити місцеві вибори по всій країні – ми це зробимо", – сказав він.

Він зазначив, що наразі приймаються низка законопроєктів, які сприятимуть цьому процесу.

Нагадаємо, наступні чергові місцеві вибори в Україні, згідно з Конституцією, мають відбутись в останню неділю жовтня 2020 року. У вересні у "Слузі народу" допускали можливість проведення дострокових місцевих виборів у "проблемних" містах.

Про справу "Приватбанку"

"У питанні "Приватбанку" я буду захищати нашу країну. Тільки інтереси держави Україна", – сказав Зеленський, додавши, що ця справа є складною і довгою. Він зазначив, що у житті ще ні разу не телефонував жодному із суддів, але, якщо результат у справі "Приватбанку" буде таким, де знадобиться захищати Україну, він захищатиме.

Окрім того, за словами президента, не лише Міжнародний валютний фонд, але й різні міжнародні партнери стурбовані справою "Приватбанку".

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ,  олігарх Ігор Коломойський після виборів президента і Верховної Ради зміцнив свій вплив і тепер хоче повернути "ПриватБанк" і отримати відшкодування  за його націоналізацію.

Щодо закону про амністію

"Закон про амністію має обговорюватися в "нормандському форматі", тобто що це буде за закон, що це за амністія, кого амністуємо, кого ні, яким чином, хто загалом повинен розглядатся у форматі амністії. Чи стосується це цивільних людей – вчителів, медиків? Мені здається є категорія людей, яких зовсім не стосується це питання. Тому всі ці питання почнуть проговорюватися в "нормандському форматі", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, у "Слузі народу" заявили, що амністія бойовиків, які воювали на Донбасі, неможлива за жодних умов.

Про ФОПів

Зеленський вважає правильними рішення Кабінету міністрів та Верховної Ради щодо боротьби з "тіньовими" ФОПами.

"Це нормально, коли ФОПи працюють. Але коли компанії не захотіли сплачувати нормально податки, "в білу", вийти з тіні, вони придумали, що вони оформлюють все на ФОПи, і дуже багато ФОПів працюють в одній компанії. Дуже багато людей. На кожному – по десять людей (помічники, секратарі)… Тому все що уряд хотів – побороти корумповані схеми. Ось до чого цей законопроект, це рішення… І це забезпечить вихід економіки з тіні", – наголосив він. Водночас президент не дав прямої відповіді на питання про майбутнє ФОП.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1053-1 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг". Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков пояснив логіку законів, спрямованих на детінізації ринку. Він також вважає, що закон захищає ФОПів, а не гнобить їх.

 Про трудовий кодекс

Чинна влада наразі розробляє новий трудовий кодекс, який захищатиме права громадян України

"Зараз вони (нардепи, – ред.) працюють над сучасним трудовим кодексом, де є багато пропозицій. Впевнений, що є багато дрібних помилок, які будуть вичищені, й ми почуємо суспільство", – сказав він, додавши, що ця система наразі не є ідеальною, але, безумовно, кращою, ніж та, яка була у СРСР, за якою, власне, і живуть громадяни.

Зеленський додав, що новий трудовий кодекс захищатиме людей та їхні права, а також дасть можливість, щоб бізнес, завод, фабрика, село, ферми могли брати і звільняти фахівців, адже за старою системою, за його словами, це дуже складно.

"Але їх (громадян, – ред.) права повинні бути захищені", – зазначив очільник держави.

Президент наголосив, що новий трудовий кодекс не передбачатиме звільнення жінок, які знаходяться у декретній відпустці: "Повірте мені – таких питань не буде".

Нагадаємо, Зеленський вимагає до кінця року новий трудовий кодекс. Також повідомлялося, що у "Слузі народу" обіцяють не підтримувати зміни до Кодексу законів про працю, які зменшуватимуть права працездатних і непрацездатних громалян

Читайте також: Реформи за рік. Як Зеленський збирається змінити Україну

Про Кісліна

Президент Володимир Зеленський повідомив, що не зустрічався у США із кримінальним авторитетом та бізнесменом Семом Кисліним, і навіть не знає, хто це

"Написали, що я зустрічався у Нью-Йорку з паном, як його, Кисліним? Я просто не знаю, хто це. Я не знаю, де я з ним спілкувався. Може він зайшов туди, де було багато людей? І там, може, він мене бачив своїми очіма? Чи може я його побачив? Але я навіть на фотографії його побачив і не знав, хто це такий", – наголосив він.

Нагадаємо, 8 жовтня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Зеленський у Нью-Йорку зустрічався з кримінальним авторитетом. Повідомлялося, що під час візиту Зеленського до США однією з ключових фігур, що зв'язали його з командою президента США Дональда Трампа, був підприємець Сем Кислін, який тісно співпрацює з українською і російською організованою злочинністю. 9 жовтня прес-служба Зеленського повідомила, що той не зустрічався у США із Кисліним.

Читайте також: Людина Могилевича: Про що Зеленський міг говорити з кримінальним авторитетом Кисліним

Про подальший обмін полоненими

"Ніхто ніколи не забуде про жодну людину, яка перебуває в полоні, за гратами, на території Росії, чи в Криму, чи на території тимчасово окупованих "Л-ДНР". Вони дійсно розкидані. Існують поки що тільки два списку обміну.  Як я вам сказав, вони так і діляться. Люди, які кримчани, перебувають в списку тих людей, про яких ми маємо говорити тільки з Росією… і від бойовиків це питання не залежить. Є список цих людей", – наголосив Зеленський.

Він розповів, що "інший список – це люди, які перебувають на території "ЛНР", "ДНР". Наші люди"."Цей список теж є. Обговорюється", – зазначив президент.

"І третій. На жаль, найскладніше питання. Це люди, які не мають підтвердження зі сторони ОРДЛО, що ці люди у них є. А у нас є інформація, що наші українці там перебувають. Це – найскладніше питання", – сказав Зеленський.

Він пояснив, що по перших двох списках Україна готова до обміну "хоч завтра". 

"Скажу чесно, що російська сторона декларує нам, в принципі, що без Нормандського формату ми не дійдемо до цього питання. Це є правда", – сказав Зеленський. Саме тому, за його словами, він і поспішає з вирішенням цього питання.

"Всі ці три питання підготовлені української стороною… Частину списків уже обговорено у Мінському форматі. Але рішення буде на зустрічі у Нормандському форматі", – наголосив очільник держави.

Окрім того Зеленський пояснив, що якщо обмін не вдасться організувати в межах Нормандського формату, то влада України працюватиме над вирішенням питання у Мінському форматі. 

Зеленський також ще раз зауважив, що готовий, за необхідності, навіть на прямі перемовини з президентом Росії Володимиром Путіним, оскільки практика показала, що це дає результат.

Про квартири для учасників бойових дій

"Я хочу вам відповісти, що пільги я підтримую. Що ми робимо – ми зустрічаємося з ветеранами, з багатьма людьми, які воювали в АТО, добровольцями, які приїхали до Києва і не мають можливості знімати (житло, – ред.), у нього немає можливості взяти кредит, тому що дуже високі можливості. Тому ми обговорюємо, з міністром ветеранів ми також зустрічалися, ми обговорюємо для них пільги, там дуже довгі черги за квартирами, це будуть і кредитні пільги. Багато хто хоче взяти не безкоштовно квартиру, а в лізинг. Тому й лізинг розглядається. Окремо я надав місяць, щоб зустрілися з усіма великими забудовниками, які повинні просто виділити і побудувати окремі квартири для наших хлопців, ветеранів", – наголосив Зеленський.

Він хоче вплинути на губернаторів областей, аби ті побудували для ветеранів війни житлові комплекси із дитячими садочками, школами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Слуги народу" хочуть скасувати пільги та соцвиплати ветеранам війни.

 

Про ситуацію в Золотому

Ветеранів АТО, які проти розведення сил біля Золотого і Петрівського, не будуть розганяти, їм будуть пояснювати позицію і переконувати у правильністю такого кроку.

"Силою і дурак може. Це ж неправильний підхід. З ветеранами треба розмовляти, пояснювати позицію президента, свою громадську позицію. Я вчора зустрічався з ветеранами, вони вам скажуть – там усі були – Нацкорпус, "Азов" і всі інші. Я їм пояснив. 99% з них кажуть: "А чому ж ви не комунікуюте? Чому ви не пояснюєте?" – заявив Зеленський. За його словами, він відповів ветеранам, що це не може бути грою в покер, де ворог знатиме карти – де у нас війська, коли планується наступ.

"Як я можу розказати всю інформацію? Повна комунікація і повністю розказати всі наші плани – це не переваги, це поразка", – додав він. Також, Зеленський натякнув, що людям Білецького у Золотому доведеться відповісти за незаконну зброю.

"Якщо там є ветерани, я їх поважаю, але це не правильно, що вони озброєні. Вони не є діючими військовослужбовцями і при цьому озброєні", – наголосив він. На зауваження, що у 2014 році добровольці теж із зброєю йшли на захист України, не будучи військовослужбовцями, Зеленський запевнив, що сьогоднішня ситуація зовсім інша.

"Це було правильно тоді, а що у Золотому що відбувається? Був збір 500 людей. Приїхали якісь люди, я не вірю, що це ветерани. Ці люди говорили з місцевими, показували їм документи від "ЛНР/ДНР". Звідки у них такі документи? Розказували місцевим "вас кидають, завтра тут будуть "ДНР/ЛНР". Із тих 500 людей 498 показали на двох, які кожен день говорили, що "завтра Зеленський вас здасть", – сказав президент. Він наголосив, що Офіс президента працюватиме над комунікацією з ветеранами, щоб не дати можливості маніпулювати протестувальниками.  

"Але якщо порушується закон – буде відповідальність", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо,  9 жовтня колонна з 20 автомобілів прибула на блок-пост на в'їзді в Кремінне близько 11:30. В автівках були люди, що назвалися ветеранами АТО, і їхали в Золоте протестувати проти розведення військ. Поліція відмовилася пропускати прибулих, сталася сутичка, один правоохоронець був травмований.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme