Що потрібно робити, якщо 1 вересня не буде запущене електронне декларування

Керівництво НАЗК привселюдно пообіцяло, що 1 вересня електронне декларування буде запущено, хоча досі існує загроза того, що так нічого і не буде зроблено
Depo.Влада
27 серпня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Що потрібно робити, якщо 1 вересня не буде запущене електронне декларування
Що потрібно робити, якщо 1 вересня не буде запущене електронне декларування

Отже, що потрібно робити в разі негативного сценарію:

1. Персональна відповідальність керівника НАЗК передбачає лише одне – якщо будуть зірвані і ці терміни, треба писати заяву про відставку. Згідно з нашим законодавством звільнити цю людину не може ніхто. Тому потрібно почати тиск громадськості на те, щоб ця людина змушена була б піти у відставку самостійно.

2. Всі ті, хто зараз підтримують ідею відставки відразу після самої відставки почнуть кричати про зраду, бо в НАЗК не буде кворуму. Тому потрібно заспокоїти цих людей і зробити політичну заяву на рівні керівництва держави, що електронне декларування за 2015 рік є обов'язковим, навіть якщо сама система запуститься в 2017 році. Простіше кажучи – час запуску системи не впливає на рік першої декларації. А значить і на відповідальність чиновника за недостовірні данні.

3. Скандал з ПРООН і фірмою "Міранда" просто так не вдасться погасити, особливо, якщо зважити на те, що ця фірма розробляє і інші нові бази данних для держави. Має бути створена державна комісія в яку можуть бути залучені представники профільних асоціацій, які в найкоротший термін мають зробити аудит всього того, що зроблено і дати фахову відповідь на питання: придатна ця програма до втілення в життя чин ні. Термін роботи такої комісії – не більше двох тижнів.

4. Разом з громадськістю треба проговорити можливі зміни до нині діючого закону. Там є ряд дурниць, яких немає ніде в світі. Зокрема, є ряд данних, які потрібно вказувати, але розкривати лише для спеціальних органів – НАЗК, НАБУ, СБУ, прокуратури, податкової.

5. В найкорортший термін потрібно доукомплектувати НАЗК і нарешті повноцінно запустити його роботу.

Всі ці речі дозволять відбилити дещо зіпсований образ самого НАЗК і відкинуть всі ті шероховатості, які є зараз у спілкуванні з європейцями та американцями.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада