Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою

Президент України Петро Порошенко перебуває з триденним візитом в Японії, де зустрівся з першими особами країни та бізнесменами
Depo.Влада
6 квітня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua
Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою
Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою

Зокрема сьогодні під час прес-конференції президент України розкрив секрет, чому для свого візиту в Японію вибрав саме весну, повідомляє  depo.ua.

"Я радий, що приїхав знову до Японії і маю можливість подивитися вашу країну у сезон "Хамам" і насолодитися квітучою сакурою. Це найкращий час аби приїхати до Японії, і мій візит не просто культурна поїздка, а головна мета - це партнерство між країнами", - сказав Порошенко.

Про офшорний скандал

Одне з головних питань, яке цікавило японську та іноземну прессу, був офшорний скандал та бізнес Порошенка. Він запевнив, що одразу ж, як став президентом, передав свою кампнію "Рошен" у так званий "сліпий" траст, аби відділити бізнес від політики.

"Зазвичай використовуються офшорні акаунти для мінімізації податкової бази. Цього разу все було навпаки. Після того, як я став президентом, я одразу ж заявив, що весь свій бізнес я дуже прозоро довіряю найбільшому банку - це банк Ротшильд. Цей банк не прийняв українські активи, і через це ми підготували спеціальну структуру, де ми трансформували активи, і вони погодилися управляти просто на сліпу довіру моїми основними активами, аби можна було відділити бізнес від моїх політичних дій на час, поки я президент. Це прозорий процес, це нормальний процес. Я зробив це не для мінімізації податків. Це була цілком публічна дія", - запевнив Порошенко.

Він додав, що Ротшильди не отримали від України жодних коштів. "Це просто було прозоре відділення бізнесу від українського президента, аби не було жодного політичного впливу. Це нормальна процедура. Я думаю, що це основна відмінність від інших політичних діячів панамського списку", - сказав глава держави.

"Єдина мета - створення такого трасту - переведення моїх активів банку з гарною репутацією. Це був просто процес передачі. Якщо ви знайдете другу людину, що вчинила так - це буде доказом прозорості моїх дій", - резюмував Порошенко.

Також Порошенко розкрив карти, чому досі не продав свій бізнес.

"Моя компанія і моя країна знаходяться в стані війни, і покупців не знайшлося. Адже частина моїх активів заарештовані і знаходяться на території Росії. Просто неможливо знайти покупця. В то й же час це є абсолютно прозорий механізм., який використовується у всьому світі. Адже немає юридичної вимоги продати бізнес. Просто я перший український політик, який захотів передати активи легально. Моя компанія найкраща і одна з найпрозоріших в Україні", - сказав глава держави.

При цьому він підкреслив унікальність існуючої системи власноті компанії "Рошен".  "У "Рошен" немає жодних офшорних структур. Все дуже прозоро", - запевнив президент.

Однак, не зважаючи на "прозорий" бізнес, Порошенко анонсував протиофшорну реформу, яку незабаром хоче запровадити в Україні. 

"Я планую ввести значну реформу, щоб унеможливити використання офшорних рахунків в Україні. Це прозорість, відкритість та те, що легко зрозуміти на презентації довіри", - заявив глава держави.

Про нову коаліцію і Кабмін

Порошенко також не оминув питання щодо формування нового Кабміну та подоладння політичної кризи.

"У нас парламентсько-президентська республіка. Отже створення коаліції - відповідальність парламенту. Я як президент роблю все належне для прискорення цього процесу. Проте найбільш вірогідно у нас уже буде більшість у парламенті, у нас буде кандидат на посаду прем'єра. І це буде дуже відповідальне рішення парламенту. І як тільки я дізнаюся, хто кандидат, відразу підпишу цей указ і подам в парламент на голосування. Ми не можемо більше відкладати вирішення цього питання. Надзвичайно важливо, на основі якої програми об'єднається коаліція", - зазначив президент.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада