Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою

Президент України Петро Порошенко перебуває з триденним візитом в Японії, де зустрівся з першими особами країни та бізнесменами
Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою
Що Порошенко розповів японцям про офшори, нового прем’єра та насолоду сакурою

Зокрема сьогодні під час прес-конференції президент України розкрив секрет, чому для свого візиту в Японію вибрав саме весну, повідомляє  depo.ua.

"Я радий, що приїхав знову до Японії і маю можливість подивитися вашу країну у сезон "Хамам" і насолодитися квітучою сакурою. Це найкращий час аби приїхати до Японії, і мій візит не просто культурна поїздка, а головна мета - це партнерство між країнами", - сказав Порошенко.

Про офшорний скандал

Одне з головних питань, яке цікавило японську та іноземну прессу, був офшорний скандал та бізнес Порошенка. Він запевнив, що одразу ж, як став президентом, передав свою кампнію "Рошен" у так званий "сліпий" траст, аби відділити бізнес від політики.

"Зазвичай використовуються офшорні акаунти для мінімізації податкової бази. Цього разу все було навпаки. Після того, як я став президентом, я одразу ж заявив, що весь свій бізнес я дуже прозоро довіряю найбільшому банку - це банк Ротшильд. Цей банк не прийняв українські активи, і через це ми підготували спеціальну структуру, де ми трансформували активи, і вони погодилися управляти просто на сліпу довіру моїми основними активами, аби можна було відділити бізнес від моїх політичних дій на час, поки я президент. Це прозорий процес, це нормальний процес. Я зробив це не для мінімізації податків. Це була цілком публічна дія", - запевнив Порошенко.

Він додав, що Ротшильди не отримали від України жодних коштів. "Це просто було прозоре відділення бізнесу від українського президента, аби не було жодного політичного впливу. Це нормальна процедура. Я думаю, що це основна відмінність від інших політичних діячів панамського списку", - сказав глава держави.

"Єдина мета - створення такого трасту - переведення моїх активів банку з гарною репутацією. Це був просто процес передачі. Якщо ви знайдете другу людину, що вчинила так - це буде доказом прозорості моїх дій", - резюмував Порошенко.

Також Порошенко розкрив карти, чому досі не продав свій бізнес.

"Моя компанія і моя країна знаходяться в стані війни, і покупців не знайшлося. Адже частина моїх активів заарештовані і знаходяться на території Росії. Просто неможливо знайти покупця. В то й же час це є абсолютно прозорий механізм., який використовується у всьому світі. Адже немає юридичної вимоги продати бізнес. Просто я перший український політик, який захотів передати активи легально. Моя компанія найкраща і одна з найпрозоріших в Україні", - сказав глава держави.

При цьому він підкреслив унікальність існуючої системи власноті компанії "Рошен".  "У "Рошен" немає жодних офшорних структур. Все дуже прозоро", - запевнив президент.

Однак, не зважаючи на "прозорий" бізнес, Порошенко анонсував протиофшорну реформу, яку незабаром хоче запровадити в Україні. 

"Я планую ввести значну реформу, щоб унеможливити використання офшорних рахунків в Україні. Це прозорість, відкритість та те, що легко зрозуміти на презентації довіри", - заявив глава держави.

Про нову коаліцію і Кабмін

Порошенко також не оминув питання щодо формування нового Кабміну та подоладння політичної кризи.

"У нас парламентсько-президентська республіка. Отже створення коаліції - відповідальність парламенту. Я як президент роблю все належне для прискорення цього процесу. Проте найбільш вірогідно у нас уже буде більшість у парламенті, у нас буде кандидат на посаду прем'єра. І це буде дуже відповідальне рішення парламенту. І як тільки я дізнаюся, хто кандидат, відразу підпишу цей указ і подам в парламент на голосування. Ми не можемо більше відкладати вирішення цього питання. Надзвичайно важливо, на основі якої програми об'єднається коаліція", - зазначив президент.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада