Що покаже ДНК "вбивць Бузини"

Справа Бузини перетворюється на шоу
Depo.Влада
13 липня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Що покаже ДНК "вбивць Бузини"
Що покаже ДНК "вбивць Бузини"

Справа про вбивство Олеся Бузини йде як мокре горить. Раз на місяць-півтора слідчі починають ворушитися і щось нібито роблять.  Вчорашня історія з примусовим взяттям зразків крові та ДНК у підозрюваних у вбивстві Андрія Медведька і Дениса Поліщука розбурхала соцмережі, а фотографії, де їх скрутили невідомі особи у військовій формі, бахілах та халатах. Фактично – це перша публічна поява бійців КОРДу - підрозділу Національної поліції для вирішення надзвичайних ситуацій. Таким ось диким чином у Медведька і Поліщука правоохоронці примусово взяли зразки крові і зразки слини.

Втім, у ГПУ  заявили, що усе це максимально можливий коректний відбір біо-зразків. "Спочатку представники прокуратури запропонували Медведьку і Поліщуку добровільно надати зразки, але вони відмовилися. Після цього їм зачитали ухвалу Печерського районного суду Києва про дозвіл на відбір зразків у примусовому порядку", - заявили в прес-службі ГПУ. Підозрювані знову відмовилися і почали чинити активний опір, знищуючи процесуальні документи і намагаючись пошкодити обладнання експертів. "У зв'язку з цим, максимально коректно, наскільки дозволяли ситуація і їх поведінка, зразки були взяті і опечатані. Все відбувалося в присутності їхніх представників, свідків, експертів. Все фіксувалося на відео. Ніяких побоїв або заподіяння тілесних пошкоджень не було", - запевнила прес-секретар ГПУ Надія Максимець.

Що покаже ДНК "вбивць Бузини" - фото 1

Чи це був ексцес виконавця з боку бійців КОРДу, чи хтось захотів спеціально привернути до цього увагу – незрозуміло. Втім, в будь-якому разі і Арсен Аваков, і Юрій Луценко отримали нікому непотрібне шоу, яке абсолютно не прикрашає владу. Таке враження, що наші силовики вирішили ще більше роздмухати суспільне незадоволення діями правоохоронних органів.

Незрозуміло, навіщо було робити такий трешовий відбір (причому відбір – у прямому сенсі цього слова) аналізів, якщо в слідства є горезвісна жуйка матері Медведька. Й по-друге, що він дасть, якщо реально у слідчих відсутні жодні реальні докази провини даних підозрюваних. Адже якби докази були, справа давно вже була б у суді. Тому таке агресивне отримання слини з кров’ю Медведька та Поліщука видається панічним рішенням: мовляв, треба хоч щось робити по цій справі. Втім, дії КОРДу можуть бути успішно опротестовані у будь-якому суді, а результати експертиз анульовані. Тому, як співав Фреді Меркюрі, Show must go on…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада