Гастролі на Росії, квоти на ТБ і Богдан - голова Держетнополітики: Які нововедення готує міністр культури

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сьогодні зібрав брифінг для представників ЗМІ, на якому розповів

Гастролі на Росії, квоти на ТБ і Богдан…
Фото: УНІАН

Depo.ua зібрав до купи всі важливі заяви міністра.

Про фінансування змагань на Росії

"Держава сьогодні не фінансує і не планує фінансувати змагання на Росії, але наші спортсмени змушені їздити на рейтингові турніри для того, щоб не програвати на старті. Якщо наші спортсмени туди не їздять, то вони втрачають очки".

Бородянський додав, що це складне питання і його треба вирішувати на міжнародному рівні.

"Є країна-агресор, що напала на Україну, в цій країні-агресорі проводяться міжнародні змагання. Починаємо консультації з міжнародними організаціями, як це питання має бути врегульоване", — сказав він.

Про гастролі українських артистів на Росії

"Щодо заборон, санкцій та інше - це складне питання, тому що забороняти - це неправильно, я вважаю", - зазначив Бородянський.

Чиновник додав, що культурна сфера є тим, що нормує відносини між країнами. Однак він категорично проти такого нормування відносин з Росією. За його словами, зараз в України – "ненормальні відносини з Росією, оскільки вона - наш ворог".

"І я вважаю, коли наші артисти їздять в Росію виступати - це автоматично призводить до унормування відносин. Я з цим не можу погодитися", - підкреслив Бородянський.

Коментуючи творчі вечори радника президента, блогера доктора Євгена Комаровського на Росії, Бородянський заявив, що "категорично проти такого нормування відносин з Росією", але і не знає, "через який інструмент зробити це нормування неможливим".

Міністр також додав, що йому не подобається ідея з можливістю введення додаткового податку на заробіток артистів на Росії, бо це "значить, що можна відкупитися".

Нагадаємо, 27 жовтня Бородянський назвав "сміливими людьми" артистів, які їдуть виступати в окупований Крим, не порушуючи при цьому українське законодавство.

Про від'єднання мінспорту

"Я завжди борюся. Стосовно призначення – я тільки за, Шовковський – великий спортсмен. Питання не у тому, хто є керівником об'єднаного міністерства. Я вважаю, що не треба роз'єднувати, це не під Бородянського міністерство. Якщо питання в конкретній особистості, то треба поміняти особистість, а не змінювати структуру. Я прийшов реформувати галузь, а не будувати під себе найбільше міністерство". 

Читайте також - У Мінкульті готують масштабну програму обміну молоддю між областями

Про те, що має лежати в основі українських серіалів

"Моя позиція відома. Вона є незмінною. Я вважаю, що ми повинні знімати серіали українською мовою. В основі цих серіалів має бути те, що називається Ukrainian Story (українська історія, – ред.). І держава, як ви знаєте, через Державне агентство з кінематографії, підтримує створення серіалів. І далі буде розвивати… І взагалі україномовного продукту, і українських серіалів у тому числі", – пояснив Бородянський.

Нагадаємо, дещо раніше продюсерка "1+1" розкритикувала українську мову, стверджуючи, що нею глядачам краще заходять тільки комедії, а от мелодрами – російською.

Про те, як в Україні "шукатимуть" дезінформацію

Згідно з проектом закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки, те, чи є певний меседж, або новина дезінформацією, вирішуватиме суд

"По законопроекту, це – компетенція суду. А уповноважений, він звертає увагу, і пише перше звернення. Каже: "Це має ознаки дезінформації". Далі є процес, який описаний у проекті закону", – пояснив Бородянський.

Про те, коли закон про дезінформацію може потрапити в Раду

"Ми продовжили терміни обговорення закону. Він ще буде обговорюватися щонайменше два місяці. Покращуватися зі спільнотами", – наголосив Бородянський. Він зауважив також, що добре ставиться до критики, оскільки вона "покращує розуміння, де ти знаходишся… і куди треба рухатися".

Нагадаємо, дещо раніше Бородянський анонсував подальше доопрацювання законопроекту про дезінформацію. 17 січня у Міністерстві культури, молоді та спорту презентували проект закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки.  29 січня депутати, журналісти, експерти та громадські діячі обговорили скандальний законопроект №2693 про медіа, який найближчим часом має розглянути Верховна Рада.  Голова Національного союзу журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що запропонований Міністерством культури, молоді та спорту законопроект про протидію дезінформації спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа та становить загрозу свободі слова.  "Репортери без кордонів" (RSF) також висловили своє критичне ставлення до українського законопроєкту щодо боротьби з дезінформацією та висловили зауваження до нього. 

В ООН також закликали Мінкульт не обмежувати роботу журналістів законом про дезінформацію.

Про перегляд мовного закону і квот на ТБ

В інтерв'ю РБК-Україна Бородянський заявив, що уряд не планує ініціювати перегляд так званого "мовного закону" і мовних квот на телебаченні і радіо.

"Я не вважаю, що це необхідно сьогодні. Міністерство не буде цього ініціювати", - сказав він і додав, що перегляд закону про мову також не ініціюватимуть.

Богдан на посаду голови Держетнополітики

В тому ж інтерв'ю "РБК-Україна" Бородянський повідомив, що в конкурсі на посаду голови Державної служби з питань свободи совісті та етнополітики (Держетнополітики) перемогла Олена Богдан.

"Я подав до Кабінету міністрів свої пропозиції. Я обрав Олену Богдан і рекомендував її Кабінету міністрів на цю посаду", - сказав міністр.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme