Що НАБУ і САП ще збираються знайти у "банках Чауса"

Замість того, щоб виловлювати нових злочинців, нові антикорупційні органи загрузли у папірцях. І їм там – комфортно

Що НАБУ і САП ще збираються знайти у "ба…

Не секрет, що чи не найголовнішою проблемою запровадження реформ в Україні - і це викликає зубовний скрегіт у нашого суспільства - є черепашача швидкість їх реалізації. Чого тільки коштує тема боротьби з корупцією та функціонування відповідних антикорупційних органів. Пройшло більше року з моменту початку функціонування НАБУ, але жодна більш-менш серйозна справа до сих пір так і не потрапила до суду. На жаль, замість того, щоб прискорити свою роботу, наші нові антикорупційні органи, схоже, в кінець загрузли у бюрократії і папірцях, які не дають жодного результату, але забирають цінний час і ресурси. На жаль, ані в Національному антикорупційному бюро України, і не в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі цього бачити не хочуть.

Так, на вихідних глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв’ю одному з видань переможно повідомив, що його підлеглі найближчим часом повинні почати спеціальне досудове розслідування проти екс-судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса.

"Готуються документи й ми плануємо почати проти нього спеціальне досудове розслідування у цьому місяці",- заявив він.

За словами Холодницького, Чауса також буде оголошено у міжнародний розшук.

Власне, не дуже зрозуміло, навіщо голова САП підняв цю тему. Авжеж, оголосити суддю -"баночника" в міжнародний розшук – це, може, й добре, але з урахуванням того, що Чаус (хай і неофіційно) наразі перебуває на території анексованого Росією Криму, займатися його пошуками наразі є абсолютно безперспективною справою. Іншими словами, оголошувати Чауса у міжнародний розшук, наперед знаючи, що у РФ його ніхто не видасть – абсолютно даремне марнування часу. Це ж стосується ідеї зі спецрозслідуванням – засудити Чауса можна буде лише заочно, тобто фактично – ніяк…

З іншого боку, у разі судового процесу на цій темі можна буде вдало попіаритися: в керівництві НАБУ на камери в чергове розкажуть, як вони ловили Чауса на отриманні хабара в розмірі $150 тис, і про те як гроші знайшли в двох скляних банках, які суддя турботливо закопував у дворі власного приватного домоволодіння. Тоді ж в чергове можна буде згадати про те, що суддя втік через недолуге законодавство, яке не дає змогу затримати суддю.

Втім, все це – звичайна демагогія. Через балаканину буде згаяно час на ловлю інших корупціонерів, яких в Україні більш ніж достатньо. Авжеж, набагато легше саджати вже давно зниклого Чауса. За бажання, по Чаусу можна було б взагалі роздмухати цілу політичну справу. Як-ніяк, саме він сприяв припиненню розшуку одіозного олігарха Юрія Іванющенка, судив тодішнього лідера "Укропу" Геннадія Корбана тощо. Втім, і це нашим борцям з корупцією, схоже, буде не до снаги: окрім проблем з іншими гілками влади жодних "бонусів" вони навряд чи зможуть отримати.

З огляду на це, найбільш зручними супротивниками для САП та НАБУ є ті персоналії, які вже просто не мають можливості захищатися. Тому, окрім звинувачень на адресу судді Чауса та нардепа-втікача Олександра Онищенка досить складно згадати ще щось більш-менш рішуче з вуст головних вітчизняних антикорупціонерів. Є підозра, що жодне спецрозслідування не допоможе нівелювати той страх зробити різкий рух та нерішучість, яку час від часу видно в їх очах…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme