Що Медведчук розповів іспанцям про Путіна, Крим і тимчасовий уряд "Новоросії"

Кум Путіна Віктор Медведчук в інтерв'ю іспанському виданню El Pais висловив своє бачення мирного врегулювання на Донбасі та пояснив, чому не тікає до Москви
Depo.Влада
24 лютого 2016 10:55
ФОТО: depo.ua
Що Медведчук розповів іспанцям про Путіна, Крим і тимчасовий уряд "Новоросії"
Що Медведчук розповів іспанцям про Путіна, Крим і тимчасовий уряд "Новоросії"

З огляду на зростаюче соціальне невдоволення, Медведчук вважає, що "мова не йде про зміну лідерів, а про виправлення поточного неправильного напряму" в Україні, яка "не готова до асоціації та угоди про вільну торгівлю з ЄС". "Українська економіка знаходиться в глухому куті. Десятки тисяч підприємств закриваються, ціни будуть рости, люди втрачатимуть свою роботу і не зможуть знайти іншу", - цитує Медведчука El Pais.

США включили Медведчука в свій перелік санкцій через його стосунки з Путіним. У Криму, де він до цих пір проводить літо, Медведчук приймав президента Росії "в той час, коли Крим був ще Україною". Тепер, вони зустрічаються сім'ями в інших місцях, в Сочі на березі Чорного моря. "Путін є найвпливовішим політиком у світі", - каже він.

Медведчук вважає, що "ніхто не міг думати", що Росія буде забирати Крим, навіть в лютому 2014 року, і вважає, що для жителів півострова, "завжди важливіша особиста безпека, ніж єдність держави. Я кажу, що небезпека була для мене, і це реальна небезпека, наприклад, моя дача в Криму була "в оточенні пікетів кілька днів" в лютому 2014 року, коли проходив Майдан в Києві і президент Віктор Янукович ("головний винуватець того, що сталося") покинув країну". Також офіс Медведчука в Києві був атакований три рази.

Медведчук сказав, що він українець, "якби я так не відчував, я б не займався обміном полонених з Луганська і Донецька". Про тих, кого він звільняє, каже: "Це мої політичні противники з точками зору, які я не поділяю."

"Я хотів би, щоб Росія і Україна мали дружні відносини. У минулому ми були такими країнами. Я хочу, щоб ми були сусідами, які живуть у світі. У нас же кордону 3600 кілометрів", - говорить він.

Медведчук не хоче тікати на Росію, як це зробили інші колишні українські політики: "Я люблю Київ, тут поховані мої батьки, моя сім'я живе тут. Я міг зайняти високий пост в Москві в 2005 році, але я ж цього не зробив".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада