Референдум в Нідерландах: Що Лещенко хоче прикрити "президентською панамкою"

Як кримінальна підозра перетворюється на інструмент маніпуляції українським президентом

Журналіст відділу «Світ»
Референдум в Нідерландах: Що Лещенко хоч…

"Панамський скандал" отримує несподіваний поворот. Українські єврооптимістично налаштовані "реформатори-опозиціонери" потроху апробють чудову політтехнологічну ідею: оголосити чинного президента Петра Порошенка винним у негативному ставленні до України з боку голандських громадян.

Роздуми на цю тему — з цитатами голландських журналістів та фото голландських газет — з соціальних мереж потроху перебираються і до ЗМІ. Наскільки вони правдиві?

"Нам навіть шкода, що, вирішуючи свої проблеми в Євросоюзі, ми можемо нашкодити чиїмось мріям, але так вийшло, що за законом ми могли першим винести на референдум саме це питання (про асоціацію з Україною)", - заявив учора один з ініціаторів злощасного референдуму Барт Нейман з GeenPeil.

"Так що ця ініціатива спрямована перш за все проти ЄС, а не України. А угода з Україною просто вийшла з сенату якраз відразу після того, як 1 липня минулого року вступив в силу новий закон про референдум.", - вторить йому голандський політолог Ван дер Тохте.

Якось не дуже схоже на те, що “виною всьому — панамський скандал”, правда? Звичайно, історія з Панамою може вплинути на відсоток-другий громадян Нідерландів - проте ніяк не може служити ні в ролі причини референдуму, ні навіть в ролі головної причини несприятливого для України результату, якщо на те пішло. Але комусь вигідно далеко міцніше пов'язати між собою результати голандського референдуму і #panamapapers. Незалежно від того, яким є співвідношення між ними в реальності.

Референдум в Нідерландах: Що Лещенко хоче прикрити “президентською панамкою” - фото 1

Так, Порошенко сів у грандіозну баюру зі своїми офшорками — це беззаперечна правда. Так, його діяльність -і відповідність їх українському законодавству — потребує розслідування. При тому, зважаючи на рівень довіри до українських слідчих, розслідування має проводити міжнародна і достатньо авторитетна організація — на кшталт FATF. Результати цього розслідування можуть (і повинні) стати приводом до імпічменту президента України, якщо виявиться, що він порушив закон.

При тому, вимога про відставку Порошенка через його неетичну поведінку теж цілком має право на існування. Доречна вона чи ні — це питання політичних смаків та вподобань, але логіка, безперечно, в ній є .

Натомість замість таки логічних і обґрунтованих вимог що ми бачимо з боку “младореформаторської опозиції”? Намагання перетворити скандал на інструмент звинувачення президента в усіх мислимих і немислимих бідах. Добити залишки його рейтингу. Переконати суспільні та громадські еліти, що “всі біди від Порошенка”. Що автоматично означатиме перетворення Порошенка на фігуру, піддатну будь-яким маніпуляціям. І саме такого президента “младореформатори” ні за що не будуть вимагати покинути свій пост. Вони продовжуватимуть скидати на нього увесь негатив — і підрощувати власні рейтинги перед наступними виборами.

Єдине питання полягає в тому, що люди, які готові використати чужий злочин (якщо він був) у власних політичних цілях, відрізняються від злочинця тільки відсутністю офшорок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme