Що чекати від НАБУ після обшуків Генпрокуратури

Головне питання, на яке нам всім доведеться відповісти найближчим часом, звучить так: "Ви за Луценка, Ситника чи за справедливість"?
Depo.Влада
5 серпня 2016 18:50
ФОТО: depo.ua
Що чекати від НАБУ після обшуків Генпрокуратури
Що чекати від НАБУ після обшуків Генпрокуратури

Сюжет: група Генпрокуратури вирішала завітати в НАБУ, бо ті незаконно прослуховували когось (нібито прокурора Києва, народного депутата Грановського, ще когось). НАБУ заявило, що обшук незаконний, хоча факт "прослушки" зі свого боку не спростували.

Юридична частина: НАБУ заявляє, що попри рішення суду, ГПУ не мала права робити обшук. При цьому питання про незаконну прослушку НАБУ може стати великою проблемю для всіх нас. Тим більше, напередодні ухвалення закону про надання права НАБУ прослуховувати всіх без судового рішення.

Громадськість (друзі НАБУ): "Депутат Грановський - це зло, бо він зло".

Інша громадськість: Мовчання.

Причина конфлікту публічна: Протистояння НАБУ і ГПУ почалося не сьогодні і не вчора. Воно почалося з того моменту, як генпрокурор Луценко почав відкривати резонансні кримінальні справи. НАБУ поки що не встигає за прокуратурою.

Причина конфлікту непублічна: НАБУ вважає, що воно чесніше і сильніше за генпрокуратуру, а тому повинно знаходити компромат. І тому почалися слідчі дії проти низки чиновників, серед яких, можливо, найбільш одіозним виглядав колишній столичний прокурор. Питання законності цих слідчих дій винесемо за дужки.

Наслідки юридичні: 1) НАБУ визнає незаконну прослушку (мінімальна вірогідність) і хтось понесе покарання. 2) НАБУ буде кричати, що нічого не було, і почнеться публічний конфлікт. Конфлікт, який переросте в протистояння Луценка з захисниками НАБУ - Лещенком, Чумаком, Шабуніним і т.д. 3) Конфлікт тимчасово замнуть.

Наслідки політичні: вони випливають з попереднього пункту. 1) НАБУ тимчасово зрозуміє, що попри все вони мають грати в рамках закону і там шукати можливості для своїх розслідувань (закон дає можливості робити все крім прослушки). 2. Для того, щоб зам'яти скандал, почнеться гонитва за жертвами - було вибрано кілька політичних жертв, яких НАБУ дуже швидко затримає і розповідатиме про успіхи. 3) Ситуація залишиться в нинішньому статус-кво.

Висновки: 1) Після цього "сплеску емоцій" у нас має відбутися низка кулуарних розмов, результатом яких стане примирення двох спецслужб (найбільш вірогідний сценарій). 2). У нас почнеться протистояння двох спецслужб (вірогідність мінімальна)

Для зрадофілів: Нічого страшного не відбулося. Поки що. Протистояння спецслужб - це нормальна світова практика. Головне, щоб цей конфлікт було вичерпано в найкоротші терміни.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада