Ще є час уникнути апокаліпсису: Уманський дав рекомендації, як покращити економіку України

Колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський, який нещодавно звільнився з посади, дав уряду низку рекомендації, як добитися економічного зростання в умовах, що склалися

Ще є час уникнути апокаліпсису: Уманськи…

Про це він сказав під час прес-конференції, передає Depo.ua.

Уманський наголосив, що "ще є час, що уникнути економічного, як наслідок соціального і політичного апокаліпсису" та перерахував фактори, які, на його думку, можуть покращити ситуацію.

Ковід-фонд

"Ще є 26 млрд невикористаних коштів ковідного фонду і їх негайно потрібно спрямувати на фінансування медичної інфраструктури, забезпечення заробітної плати працівникам, засобів захисту, обладнанням, тестами тощо", – сказав екс-посадовець.

Секвестр бюджету і приватизація

"Ми розуміємо, що або де-юре у прозорий спосіб або де-факто секвестр в Україні цього року буде. Але я переконаний, що робити його у ручному режимі чиновниками з незрозумілою мотивацією є хибним шляхом", – зазначив Уманський.

Він додав, що за цих умов знецінення активів, втрати довіри проводити тотальну приватизацію, розпродаж державної землі є нерозумним.

"Мені здається, що можливість створення земельного банку на базі державної землі, запровадження через цей інструмент прозорого ринку оренди державної землі дозволить створити фінансові можливості для розвитку аграрної інфраструктури з одного боку, з іншого боку – створити фінансовий механізм для компенсації тим верствам населення, які не отримали земельні ділянки під час розпаювань", – сказав Уманський.

На думку Уманського, "бюджет хотілок" на наступний рік має бути переглянутий.

"Безумовно у ньому мають прокладені точки зростання і відповідні пріоритети. Пріоритети не тільки спрямовані на можливості доступу до освоєння бюджетних коштів, а  на бюджетне стимулювання економічного зростання", – зазначив він.

Економічне зростання та покращення кредитних умов для бізнесу

Екс-посадовець наголосив, що виключно бюджетним коштом забезпечити економічне зростання неможливо.

"На сьогоднішній день активи банківської системи на 30%, у деяких банках максимум на 50%, складаються лише з кредитного портфеля, решта – це депозитні сертифікати НБУ, ОВДП і кошти на рахунках. Ліквідність банківської системи на сьогоднішній день занадто велика, але доступу бізнесу до неї немає. І тут питання не тільки у відсоткових ставках. Вимоги до позичальника, до оцінки його ризиків є "колами пекла", які мають бути усунені", – сказав Уманський.

Реструктуризація державного боргу

За словами Уманського, виплати за державним боргом – найбільша стаття витрат з бюджету на наступний рік.

"Бюджет наступного року на 66% - це борги. За цих умов обслуговування боргу 160 млрд. чи не найбільша стаття видатків державного бюджету. Уряд не може у цих умовах не піти на реструктуризацію державного боргу і відтермінування виплат за основною сумою так і обслуговування", – зазначив він.

Уманський наголосив, що цей перелік заходів може бути дієвим і наразі ще є час їх реалізувати.

Нагадаємо, 12 листопада стало відомо, що радник Єрмака Уманський подав заяву про відставку.  Згодом він розповів, що звільнився через провал боротьби з контрабандою на митниці

Читайте також: Чотири вершники апокаліпсису для Зеленського: Коли в Україні вибухне масштабна політична криза

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme