Шанс на порятунок: ТОП-5 оптимістичних новин про коронавірус

Станом на 31 березня 800 049 у світі захворіли на коронавірус, а в Україні зафіксовано 549 випадків зараження Covid-19 

Журналіст відділу "Життя"
Шанс на порятунок: ТОП-5 оптимістичних н…

Слова нового міністра охорони здоров'я Максима Степанова теж не додають оптимізму. За його оцінками, Україна втратила місяць, за який можна було підготуватися до епідемії.  Очільник відомства закликав не гаяти час і готуватися до найгіршого варіанту розвитку подій, сподіваючись, що його не буде. 

"Ми просто потрапили в епіцентр військових дій. Хочу навести приклад: від перших випадків захворювання на коронавірус у Китаї до ста тисяч минуло два з половиною місяців, від трьохсот до чотирьохсот тисяч – подолали за три дні. І все це відбувається Україні", – каже глава міністерства.

Низка закордонних вчених раніше лякало світ роком або ж навіть двома в ізоляції, адже людство наразі доволі туманно розуміє, як протидіяти інфекції. Втім, наразі з'являються і аргументи для оптимістів – наразі є шанси, що коронавірус за певний час все ж таки втратить статус головного жахіття всього людства. 

Depo.ua зібрав факти, які свідчать, що у нас все ж таки є шанс на порятунок. 

1. За останній тиждень в Ухані – китайському мегаполісі, з якого почалася пандемія, – жодного випадку зараження Covid-19. Поволі місто і вся провінція Хебей повертаються до нормального життя. Так, працює низка станцій метро, ходять трамваї і швидкісні потяги. Магазини поступово відчиняються після двомісячної заборони. Люди все більше гуляють на вулицях – щоправда, поки що у масках та респіраторах. 

Читайте також: Два місяці під замком: Як Ухань оговтується після коронавіруса (ФОТОРЕПОРТАЖ)

2. В Італії, що за останні тижні стала найбільшим епіцентром епідемії приріст кількості хворих зменшується. Так, пікову кількість нових випадків за добу – 6557 – італійці зафіксували 21 березня, вчора ж, 30 березня додалося 4050 хворих. За думку науковців, це свідчить про те, що хвиля захворюванності вщухає, а отже карантинні заходи спрацьовують. 

(Тут і далі – інфографіка Worldometers.info)

3. Оптимістична картина спостерігається і у низці інших країн, хоча й далеко не у всіх. Так, зокрема, виглядає графік захворюваності у Німеччині, де різниця у прирості між піковим днем і вчорашнім – близько 2500 випадків.

У Великій Британії графік рванув угору 27 березня, але вище поки не піднімається. 

А це – крива Данії, де вірус хоч не вгамувався, але не злітає на нову висоту.  При цьому відсутність різких підйомів може свідчити про переламний момент епідемії. Зокрема, такої думки дотримується нобелівський лауреат Майкл Левітт, що спрогнозував початок покращення у Китаї, коли країна була у відчаї, а також назвав доволі точне число людей, що в результаті спалаху підхопить заразу в країні. 

Що ж до Данії, прем'єрка країни Метте Фредеріксен налаштована доволі оптимістично і вже анонсує, що після Великодня влада почне потроху пом'якшувати карантинні заходи. Правда, для цього данцям необхідно дотримуватися дистанції наступні два тижні.  

4. Судячи з нинішніх тенденцій, карантин допомагає, хоча двох тижнів для настання переламного моменту недостатньо.

Крім того, тепла весняно-літня погода може зіграти людству на руку. Так, на думку багатьох дослідників, температура повітря понад 18 градусів – несприятлива для поширення інфекції.  Це констатують, зокрема, науковці Массачусетського університету, що презентували дослідження "Чи послабне коронавірус влітку".  Версії щодо сезонності дотримується і чимало інших вчених.  Серед аргументів – наприклад, той, що у холодний сезон повітря зазвичай сухіше, а значить, довше утримує заражені краплини. 

Втім, ефект тепла не варто переоцінювати, адже у більшості досліджень йдеться про вірогідність певного сповільнення, а не припинення епідемії. 

5. Наразі людство рішучіше взялося тестувати ліки, які допоможуть впоратися з коронавірусом.  Так, 3200 пацієнтів з Нідерландів, Бельгії, Люксембургу, Великої Британії, Франції та Іспанії візьмуть участь у масштабному експерименті з перевірки дії противірусних препаратів "Рамдесівір" (спершу позиціонувався як ефективний засіб від еболи), "Лопінавір"/"Рітонавір", які приписують людям з ВІЛ/СНІД та гідрохлорохіна (антималярійний препарат), повідомляє EuroNews.  Активно випробовують препарати і у США. 

Тим часом українська фармацевтична компанія "Дарниця" подала заявку на держреєстрацію субстанції Гідроксихлорохін до державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України.

Втім, наразі медики не припиняють наголошувати, що згадану речовину доречно приймати лише у певних випадках і за призначення лікарів. Інакше таке лікування може мати згубний вплив на здоров'я. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme