Шабунін програв суд Пинзенику у спорі про мільйони

Печерський райсуд Києва відмовив у задоволенні позову громадській організації "Центр протидії корупції" у задоволенні позову до народного депутата від "Народного фронту" Павла Пинзеника щодо захисту честі і гідності

Depo.Влада
19 листопада 2017 09:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Главкому" з посиланням на судове рішення від 25 жовтня, передає Depo.ua.

Голова правління ЦПК Віталій Шабунін та члени організації Дар'я Каленюк і Олександра Устінова просили визнати недостовірну інформацію, поширену політиком в програмі "Брифінги" на телеканалі "Рада" у травні цього року.

За словами Пинзеника, до нього звернулося об'єднання "Національний інтерес України", яке надало журналістське розслідування про використання коштів міжнародної фінансової допомоги у розмірі $1,2 млн на антикорупційні програми "Центру протидії корупції".

"Результат цього розслідування зводиться до того, що попри велику заробітну плату членів цього об'єднання, додатково кошти виводилися на фізичних осіб-підприємців. Так, наприклад, сам ФОП Шабунін отримав протягом 2016-2017 років 1,7 млн. грн, ФОП Устінова - 1,86 млн. грн, відома Дар'я Каленюк - 130 тис. грн", - сказав Пинзеник.

У суді Віталій Шабунін спростував слова нардепа-"фронтовика", оскільки припинив свою підприємницьку діяльність з 27 січня 2017 року. Більше того, починаючи з жовтня 2016 року і до припинення підприємницької діяльності, він стверджує, що не отримував жодних доходів від підприємницької діяльності, а також ніколи не отримував доходів від ГО "Центр протидії корупції" як працівник за трудовим договором та як фізична особа-підприємець за надані послуги та виконані роботи.

Це ж саме, за словами Шабуніна, стосується Дар'ї Каленюк і Олександрт Устінової, які також не отримували коштів від ГО як фізичні особи-підприємці.

Водночас суд з'ясував, що Пинзеник здобув спірну інформацію під час здійснення ним повноважень народного депутата України. Крім цього, після оприлюднення інформації політик направив відповідні звернення з метою перевірок до Генеральної прокуратури України, Державної фіскальної служби України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Тому суд не вважає, що нардеп Павло Пинзеник поширив недостовірну інформацію, чим очорнив ділову репутацію активістів-антикорупціонерів.

Нагадаємо, що "Центр протидії корупції" був заснований в 2012 році і проходить щорічний фінансовий аудит. Серед основних грантодавців організації є посольства США, Нідерландів, Чехії, а також міжнародні фонди та організації.

З цього року всі члени громадських об'єднань повинні подавати е-декларації.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада