Майбутній парламент розділили Льовочкін і Коломойський

Недільний день вийшов дуже гарячим щодо політичних подій. Всі основні політсили країни вирішили в один день оголосити свої списки

Майбутній парламент розділили Льовочкін…

У «Народному фронті» Яценюка після попереднього з'їзду в Будинку Вчителя вирішили провести оголошення списку в Мистецькому арсеналі. У внутрішньому дворі біля входу в будівлю зібралася юрба кандидатів у депутати та їхніх помічників. Всі чекали на появу начальства у вигляді Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова. У цей час, за інформацією кореспондента ДеПо, вони саме довносили останні правки у виборчі списки, сидячи у Верховній Раді.

Загалом основа списку була прогнозованою і після півгодинної затримки повний список кандидатів був озвучений Олександром Турчиновим. Арсеній Яценюк - перший. Сам Турчинов зробив реверанс Тетяні Чорновол, пропустивши її на друге місце, посівши третю позицію. У першій десятці також знайшлося місце двом комбатам «Миротворця» та «Дніпра-1» Андрію Тетеруку і Юрію Березі, екс-секретарю РНБО Андрію Парубію, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, «вічному» В'ячеславу Кириленку, а також народному депутату, який спеціалізується на питаннях освіти, Лілії Гриневич. За квотою Турчинова прогнозовано отримала своє місце в першій десятці журналістка, колишня заступник Андрія Парубія в РНБО Вікторія Сюмар.

Варто зауважити, що самі делегати з'їзду досить стримано оцінювали свої перспективи на майбутніх виборах. «Гадаю, нам варто розраховувати на 10-12 відсотків. Це близько 30-35 осіб за списком, якщо рахувати разом із бонусами», - зазначив один із кандидатів у депутати.

Власне у другій і третій десятці можна побачити кістяк майбутньої фракції. Хіба що крім відомого військового експерта Дмитра Тимчука, якого взяли в список, але загнали на 13-е місце, заступника голови СБУ Андрія Левуса (№23) та представника батальйону «Київ-1» Євгена Дейдея (№32), всі інші були чистими політиками.

 

Андрій Парубій вітається з одним із командирів добровольчих батальйонів

Найбільшу квоту очікувано отримав Арсеній Яценюк. До неї увійшли міністр юстиції Павло Петренко (№11), міністр соціальної політики Людмила Денисова (№15), міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак (№33), а також нардепи Микола Мартиненко (№14), Андрій Іванчук (№16), брат Івана Васюника - Ігор (№17), Олена Ледовських (№27), яка також є давньою помічницею Мартиненка, Олена Колганова (№28), Сергій Фаєрмарк (№29), Микола Княжицький (№34) і губернатор Закарпаття Валерій Лунченко. Знайшлося в умовно прохідній частині списку місця і для голів Рівненського та Тернопільського обласних осередків «НФ» Вадима Сидорчука (№30) і Романа Заставного (№31), які давно входять у команду Яценюка.

В Інтернеті немає інформації про Валентину Шкварилюк (№25), однак у нинішній Верховній Раді є нардеп від «Батьківщини» з таким самим прізвищем: колишній голова Івано-Франківського осередку «ФЗ» Володимир Шкварилюк, який відомий тим, що до роботи у ВР був радником голови правління банку «Фінанси та кредит», який належить олігарху Костянтину Жеваго.

Якщо казати про квоту Турчинова, то тут варто виділити Валерія Бабенка (№35), який був помічником Турчинова під час його керівництва СБУ, а також був депутатом 6 скликання, та Руслана Лук'янчука (№18). Нинішнього нардепа, близького до Олександра Турчинова, який був свого часу його помічником-консультантом. Близьким до Турчинова можна назвати і Костянтина Матейченка, який зараз є головою Артемівської райорганізації.

Також у списку сплила людина Ігоря Коломойського - Юрій Савчук (№22), який до недавнього часу був головою волинського «УДАРу» і віце-президентом луцької «Волині». Своя міні-квота виявилася і в Арсена Авакова - це його радник Антон Геращенко (№21).

Спливли в списку два неоднозначні дніпропетровські представники - підприємець Денис Дзензерський (№24), а також Тетяна Донець (№20), відома тим, що ще не так давно в інтерв'ю розповідала про те, наскільки вона та її родина близькі до Юлії Тимошенко. Але чомусь пішла до Яценюка...

У непрохідній частині списку можна виділити радника міністра юстиції Петренка Георгія Логвинського (№37), а також журналіста Сергія Висоцького (№45). Однак, швидше за все, шансів потрапити в парламент у них немає...

В'ячеслав Константиновський

Якщо ж казати про мажоритарку, то тут все більш ніж скромно. Йде нинішній нардеп Анатолій Дирів по округу №86 (Івано-Франківська область), на якому він переміг 2012 року, у Чернівецьку область на округ №204 відправили міністра інфраструктури Максима Бурбака, який тепер незрозуміло як поєднуватиме роботу в уряді, а Михайло Апостол знову спробує щастя в Тернопільській області на окрузі №166, де він уже теж знав радість перемоги два роки тому, по сусідньому округу №167 піде Іван Стойко, який також перемагав тут 2012 року. З переможців минулих скликань можна також виділити Леоніда Ємця, який перемагав на минулих виборах на Печерську (№221). Однак тоді він був єдиним кандидатом від опозиції, а тепер конкуренція обіцяє бути серйозною. Така ж сама ситуація з Ксенією Ляпіною на окрузі №216. На подільському окрузі №220 від «НФ» двине бізнесмен В'ячеслав Константиновський, який є співвласником мережі ресторанів швидкого харчування «Пузата Хата».

Дали ще один шанс стати депутатом Віктору Романюку на скандальному обухівському окрузі №94, а легендарний майданівський козак Михайло Гаврилюк відправиться підкорювати округ №95.

До речі, вдалося домовитися про округ у Києві відомому, але неоднозначному діячу, який представляє партію Яценюка, Зоряну Шкіряку. Він йтиме по Оболоні (№217) без конкурентів від «Блоку Петра Порошенка».

Як повідомили кореспонденту ДеПо у Порошенка, керівництво «НФ», «БПП» і «Свободи» підписали «пакт про ненапад» на деяких округах. Таким чином, це збільшить кількість представників цих політсил у парламенті. Не виключено, що це було пов'язано і з тим, що у цих політсил попросту не було своїх більш-менш розкручених кандидатів. А розпорошувати сили не дуже-то й хотілося...

Юрій Луценко

Через півгодини після закінчення з'їзду «НФ» у конференц-залі НСК «Олімпійський» розпочався з'їзд «Блоку Петра Порошенка». Щоправда, протягом майже трьох годин президія на чолі з Юрієм Луценком тягнули з переходом до важливих питань, даючи виступити всім охочим делегатам. Причина затягування заходу виявилася прозаїчною: як розповіли джерела в партії, у цей час на Банковій вносилися останні правки в об'єднаний список.

Як розповів один з нинішніх народних депутатів із «УДАРу», у результаті сторони зійшлися на тому, що Віталій Володимирович у перших 90 людей списку, які, на їхню думку, є прохідними, отримав квоту в 37 осіб, а також перше місце в списку. Більшість з отриманих 37 осіб орієнтуються на Сергія Льовочкіна.

Після появи в залі Юрія Стеця, який був відповідальним від Порошенка за складання списку, а також Павла Рябікіна, який останнім часом представляє на переговорах Віталія Кличка, швидкість роботи з'їзду моментально зросла - і журналістам нарешті були озвучені жадані списки.

Мустафа Джемілєв

До першої десятки, крім Віталія Кличка, також потрапили радник Президента України і голова партії Юрій Луценко, Ольга Богомолець, яка так і не стала кандидатом у президенти, віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Мустафа Джемілєв, який не потребує представлення, полковник ВПС України Юлій Мамчур, «ударівка» і письменниця Марія Матіос, колишній соратник Юлії Тимошенко Микола Томенко, а також Ірина Геращенко та Віталій Ковальчук. До речі, щодо останніх двох кандидатур виникло багато кулуарних питань: нібито Кличко останнім часом розсварився зі своїми однопартійцями за різкий крен у бік Порошенка. У результаті під час переговорів із Президентом нібито навіть порушувалося питання про те, щоб ці політики взагалі були виключені зі списку. Але Петро Олексійович наполіг на своєму.

Дісталося в списку місце і людям Коломойського, який явно розкладає яйця в різні кошики. Так, одеський губернатор Ігор Палиця зайняв 34-е місце в списку. Це свідчить не тільки про можливість Ігоря Валерійовича домовлятися з Петром Порошенком, але також про те, що Палиці, швидше за все, недовго залишилося керувати «перлиною Чорномор'я»...

Юрій Луценко, Володимир Гройсман та Сергій Лещенко

Особливий резонанс викликала поява в партійному списку журналістів Сергія Лещенка, Мустафи Найєма, а також керівника руху «Чесно» Світлани Заліщук, які зайняли з 18 по 20 місце. Варто зауважити, що чутки про їхній похід у велику політику циркулювали в кулуарах Верховної Ради. Нібито вони також вели переговори з Юлією Тимошенко, однак пізніше все-таки опинилися в рядах головної провладної партії країни.

Лев Парцхаладзе та Ігор Баленко

Однак найбільшу увагу привернули до себе мажоритарні округи. Перед зачитуванням кандидатів на мажоритарних округах Юрій Луценко повідомив присутнім, що «на мажоритарних округах «парашутистів» немає». Насправді, коли на чотирьох округах Закарпатської області від «БПП» двинули три рідні брати Балоги - Віктор, Павло та Іван, а також їхній кузен Василь Петьовка, це викликало неоднозначну реакцію серед публіки. Аналогічна реакція послідувала і при повідомленні про висунення на окрузі в Одеській області Давида Жванії і братів Ярослава і Богдана Дубневичів по округах на Львівщині.

Вчора також відбувся з'їзд «Батьківщини», який переносився через внутрішні суперечності в партії. Юлія Тимошенко зробила несподіваний хід, поставивши на чолі списку Надію Савченко, яка досі утримується у неволі на території Росії. Також до першої п'ятірки, крім самої Тимошенко, увійшли депутат Київради Ігор Луценко, який останнім часом виряджається у військову форму, голова фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв і представниця благодійного фонду Олена Шкрум. Цікаво, що до цього мало кому відома Шкрум була помічником-консультантом народного депутата від... «УДАРу» Ірини Геращенко.

Загалом, крім деяких «нових облич», в умовно прохідній частині списку «Батьківщини» опинилася вся стара гвардія Тимошенко - Григорій Немиря, Сергій Власенко, Дмитро Шлемко, Борис Тарасюк, Андрій Кожем'якін, Іван Кириленко та інші. До списку, незважаючи на протидію з боку Юлії Володимирівни, потрапили і скандальні особистості на кшталт голови київського осередку «Батьківщини» Костянтина Бондарєва (№22).

Сергій Соболєв у вишиванці

На мажоритарних округах у Тимошенко вся надія на Київ. По округу №211 у Голосіївському районі балотуватиметься Сергій Терьохін. Округ №213 (Троєщина) забив за собою Володимир Яворівський, Олександр Чорноволенко йде по округу №220 (Подільський район), а Володимир Бондаренко знову балотуватиметься по Святошинському району (№219). Всі вони вигравали свої округи два роки тому. Але кон'юнктура відтоді серйозно змінилася: тоді вони були єдиними кандидатами від опозиції. Тепер політичних сил, охочих поборотися за місце під сонцем, стало значно більше, а людей, які залишилися біля Юлії Володимирівни, можна перерахувати на пальцях. Хоча є певні шанси і в інших кандидатів. За інформацією ДеПо, у Тимошенко домовилися з «Самопоміччю» та «Громадянською позицією» узгоджувати «мажоритарку».

Можна вже зараз констатувати, що ніхто з перших номерів у списках основних партій, швидше за все, не потрапить до парламенту. Можливо, що крім Ляшка. Віталій Володимирович продовжить займатися проблемами Києва, Кремль навряд чи відпустить Надію Савченко, а в Арсенія Петровича амбіції спрямовані на другий захід у Кабмін...

Борис Тарасюк і Володимир Бондаренко

Фото Оля Каменєва/ДеПо, facebook

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme