Яценюк пограв м'язами перед Порошенком

Партія Яценюка привідкрила свій передвиборчий список. Прямо скажемо: прохідний. Тепер питання до партії Президента, - чи згодні там бачити бійців добровольчих загонів і запальну Таню Чорновол?

Яценюк пограв м'язами перед Порошенком…

Сьогоднішній з'їзд партії Арсенія Яценюка «Народний фронт» у Будинку Вчителя став одним із вирішальних раундів у політичній грі під назвою «Третій зайвий», яка розставить всі крапки над «і» в питанні, хто все-таки піде в «Блоці Петра Порошенка» на парламентські вибори - Яценюк чи Кличко.

Як повідомили кореспонденту ДеПо джерела в «НФ», переговори між Арсенієм Яценюком і Петром Порошенком відбуваються мало не щодня, але домовитися про те як «впихнуть невпихуемое» не виходить. Основна проблема полягає в тому, що кількість охочих на потрапляння у список перевищує його найоптимістичніші електоральні можливості. Порошенко нібито відмовляється виділити під групу Яценюка окрему квоту у 30%, а згоден лише на те, щоб погоджувати кандидатури претендентів на потрапляння у список окремо. Логічно, що президентський підхід у формуванні списку підтримує і Віталій Кличко, який вочевидь не хоче втрачати свою частину квоти на користь Арсенія Петровича.

Тому Яценюку не залишалося нічого іншого, окрім як займатися створенням власного проекту. В результаті він підготував собі майданчик для ведення виборчої кампанії у разі одноосібного походу, а заодно пограв м'язами перед Порошенком і Кличком, презентувавши розмаїту, але при цьому розкручену в медіа команду союзників.

Людмила Денисова (ліворуч), Арсеній Яценюк, Арсен Аваков та Микола Мартиненко

З політичним крилом політсили, в принципі, все було зрозуміло і так. Крім самого Арсенія Петровича, а також глави штабу Олександра Турчинова, варто також виділити екс-секретаря РНБО Андрія Парубія, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також Тетяну Чорновол. Остання, до речі, вже повідомила про те, що, найімовірніше, стане п'ятою у виборчому списку партії. Також у залі виявилося ще кілька членів уряду Арсенія Петровича - міністр юстиції Павло Петренко, який привів із собою на з'їзд главу Державної виконавчої служби Дмитра Сторожука та голову Держреєстраційної служби Анну Онищенко, а також міністр соціальної політики Людмила Денисова, яка зайняла місце прямо біля Яценюка. Не варто забувати про Сергія Пашинського, Зоряну Шкіряк, а також В'ячеслава Кириленка, який незважаючи на відсутність рейтингу, все одно є затребуваним в українській політиці.

Цікаво, що крім Чорновол, яка віднедавна стала радником Авакова, на з'їзді був помічений ще один помічник Арсена Борисовича - Антон Геращенко, який також, швидше за все, стане одним зі спікерів «НФ». Неподалік сиділа представниця партії «Воля» Вікторія Сюмар, яка, нагадаємо, розраховує потрапити до списку по квоті Олександра Турчинова

Два помічника Авакова Антон Геращенко і Тетяна Чорновол

У залі також були помічені люди, близькі до Арсенія Петровича: нардепи Микола Мартиненко та Андрій Іванчук. У цілому діючих народних депутатів на з'їзді вистачало: це Ігор Бриченко, який на парламентських виборах 2012 року був єдиним з опозиціонерів, хто переміг на мажоритарному окрузі на Миколаївщині, переможець печерського округу Києва №221 Леонід Ємець. Був тут і губернатор Миколаївської області Вадим Меріков, а також два нардепа з ​​Дніпропетровська - Денис Дзензерський та Тетяна Донець.

Крім них у залі кореспондент ДеПо помітив і менш відомих політиків. Зокрема, в залі був поки ще глава Голосіївської РДА Микола Даневич, подання про відставку якого досі лежить в Адміністрації Президента. Також на з'їзді був помічений і відомий київський бізнесмен В'ячеслав Костянтинівський, який запам'ятався тим, що не так давно продав свій Rolls-Royce Phantom, віддавши виручені кошти на допомогу силам АТО.    

Михайло Гаврилюк став одним із символів Майдану

Однак на з'їзді найбільше уваги дісталося «силовій» частині «Народного Фронту». Крім козака Михайла Гаврилюка, який, до речі, заявив про можливий похід по мажоритарному округу від цієї сили, а також розкрученого військового експерта Дмитра Тимчука, тут виявилися керівники цілого ряду добровольчих батальйонів, таких як «Азов», який нібито зараз підтримують структури, пов'язані з Рінатом Ахметовим, «Дніпро-1» Ігоря Коломойського, «Київ-1», що знаходиться під патронатом Арсена Авакова та інші. До речі, як повідомили джерела у керівництві батальйону, командир «Азова» Андрій Білецький, який за півроку виріс з ув'язненого до підполковника міліції, піде по мажоритарному округу у Маріуполі.

У партії Яценюка акцент зроблений на силовиків. Одним із фронтменів «Народного Фронту» стане Андрій Білецький

Спеціально під військових, яким згідно із законодавством, заборонено займатися політичною діяльністю, політтехонологи Яценюка придумали спеціальний партійний орган - військова рада «Народного Фронту». Очевидно, що якщо буде потреба, низка представників військової ради опиниться у виборчому списку Яценюка.

Презентація нового політичного проекту «Народний фронт» не означає, що Яценюк зробив остаточний вибір на користь одноосібного походу до Верховної Ради. Інакше б виборчі списки «НФ» були озвучені на сьогоднішньому з'їзді. Остаточно ясно, хто, куди і з ким іде, стане вже у п'ятницю: саме на цей день попередньо запланована друга частина з'їзду.

Фото: Кирило Чуботін/ДеПо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme