Севрук запевняє, що ГПУ досі намагається засудити "діамантових прокурорів"

Так звана справа "діамантових прокурорів" перебуває в суді, її продовжує підтримувати державне обвинувачення
Depo.Влада
26 квітня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу повідомив в.о. генерального прокурора України Юрій Севрук, передає depo.ua.

"Справа знаходиться в суді і слухається. Туди входить процесуальний керівник, який працював над справою з самого початку, і він буде продовжувати цю роботу, його ніхто не звільняє, не понижує в посаді, не відстороняє", - запевняє в.о. генпрокурора.

Він стверджує, що звільнені керівники ГПУ, які пов’язані з цією справою, майже нею не займалися.

"Це пан Касько, пан Сакварелідзе і пан Тріпак. Касько не входив в групу процесуальних керівників і не брав участі у розслідуванні. Коли на комісії з обрання антикорупційного прокурора йому поставили питання, яка роль його, він казав, що не знайомий з матеріалами справи. Сакварелідзе був включений в групу процесуальних керівників. Я визначив його старшим у групі, щоб він підтримав держобвинувачення в суді Але він туди не з’являвся. Пан Тріпак в групу взагалі. Чи це була робота, чи їхній піар – треба спитати у них самих", - сказав Севрук.

Нагадаємо, що 5 липня під час спецоперації СБУ і ГПУ були затримані заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць. Їм було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію і конфіскацію майна).

Під час обшуків у них знайдено понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли 65 діамантів, через що його назвали "діамантовим прокурором".

Зазначимо, 21 березня суд відмовився повернути застави "діамантовим прокурорам".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада