Севастопольський спікер розповів, як готувалася і проводилася анексія Криму

Спікер парламенту Севастополя, який під час анексії Криму був «народним мером», розповів, що вихід Криму зі складу України готувався ще з 2004 року, а активне нагнітання обстановки почалося минулої зими
Depo.Влада
19 грудня 2014 12:15
ФОТО: depo.ua
Севастопольський спікер розповів, як готувалася і проводилася анексія Криму
Севастопольський спікер розповів, як готувалася і проводилася анексія Криму

«Так, ми готувалися до цього в 2004 і 2008 роках. Але тоді ситуація не досягла такого екстриму, як торік, коли Янукович відмовився підписати договір про асоціацію з Євросоюзом», - сказав Чалий в інтерв'ю російському виданню «Невское время», передає depo.ua.

За його словами, коли в Києві набирав сили Євромайдан, у Криму «активно готувалися до відповідного майдану».

«Створили громадське об'єднання «Республіка». І потихеньку градус підвищувався: вони там розпалювали обстановку - і ми тут у відповідь теж розпалювали», - згадує Чалий.

Він також додав, що рішення про війну за вихід Криму з України було прийняте після втечі тодішнього президента України Віктора Януковича. Саме тоді Чалий зрозумів, що «це шанс, який не можна упустити».

«А другий момент - коли відповідав для себе на питання про мерство (але це вже був спосіб реалізації раніше прийнятого рішення). Те, що я опинюся на передньому краї боротьби, стало зрозуміло за кілька годин до севастопольського мітингу 23 лютого. Під час обговорення стратегії наших дій севастопольський громадський діяч Борис Колесніков сказав мені: «Я не спав всю ніч, і прийшла в голову така думка: ми виходимо, оголошуємо Чалого мером і забираємо в місті владу». Я погодився», - зізнався Чалий.

Він додав, що багато років «наливався жовчю», бачачи «що творила Україна в Севастополі», не уточнивши подробиць.

Чалий зізнався, що очікував побачити в Севастополі величезний мітинг.

«Так, ми це готували. Але, не маючи досвіду організації подібних заходів, були сумніви: а раптом не вийде? Але коли я пішов з дому на площу і побачив величезну кількість людей, які йдуть на мітинг, то на душі стало легше», - сказав Чалий, зазначивши, що люди вже тоді об'єдналися для «повернення в Росію».

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим після проведеного там псевдореферендума 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.