Сергій Тігіпко виступив проти районів з «особливим статусом»

Народний депутат, лідер «Сильної України» Сергій Тігіпко заявляє, що рішення про надання особливого статусу окремим регіонам країни повинні прийматися не кулуарно, а з залученням громадськості до широкого обговорення
Depo.Влада
16 вересня 2014 17:57
ФОТО: depo.ua
Сергій Тігіпко виступив проти районів з «особливим статусом»
Сергій Тігіпко виступив проти районів з «особливим статусом»

Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляють «Экономические известия».

«Поки у нас будуть райони з «особливим статусом» - єдності країни не буде. Регіональна реформа і децентралізація повинна бути для всіх регіонів країни на рівноправній основі. Її потрібно було зробити ще навесні - хоча б уже відразу після Криму і перших протестів на Донбасі. Нинішня влада не захотіла ділитися повноваженнями. Чому тепер за її небажання повинна розплачуватися вся країна?», - заявив політик. 

За його словами, цими рішеннями створюється вибухонебезпечний прецедент. 

«Виходить, що за нинішньої влади право на широкі повноваження своєї громади і свого регіону можна добути тільки зі зброєю в руках і при зовнішній підтримці? Куди це нас приведе - думаю, говорити не варто. Не можна вирішувати загальну для країни проблему шляхом надання повноважень окремо взятим районам. Інші можуть захотіти того ж і тим же способом», - каже С. Тігіпко. 

Він вважає, що українці заслужили знати правду про те, на яких умовах у країні запанує мир. 

«Рішення такого рівня не можна приймати «під ковдрою»: без обговорення з суспільством, без обговорення у Верховній Раді, на закритому засіданні - як ніби це «секретні протоколи» до пакту Путіна - Порошенка. Я говорив раніше і кажу сьогодні: українці заслужили на правду про війну і мир. Заплатили за неї тисячами життів. Вони повинні знати, про що домовляється наша влада з Росією та іншими країнами», - резюмував він.