Сергій Тігіпко: Мир принесуть переговори, децентралізація і професійна армія

Перше і головне, що сьогодні необхідно Україні, - це міцний і довгостроковий мир, заявив лідер «Сильної України» Сергій Тігіпко, виступаючи на ІІ Національному з'їзді партії
Depo.Влада
12 вересня 2014 15:46
ФОТО: depo.ua
Сергій Тігіпко: Мир принесуть переговори, децентралізація і професійна армія
Сергій Тігіпко: Мир принесуть переговори, децентралізація і професійна армія

Про це повідомляють Экономические известия.

«З самого початку кризи на Донбасі я виступав за пошук мирного рішення. Тому що з самого початку було очевидно, що за так званою «Новоросією» насправді стоїть Росія. І в підсумку воювати доведеться з нею», - заявив Сергій Тігіпко.

Він зазначив, що влада обрала війну, сподіваючись на швидку перемогу, але це обернулося тисячами жертв серед мирного населення та солдатів. При цьому влада нічого не робила для мирного вирішення конфлікту.

На думку політика, для забезпечення миру сьогодні треба зберегти режим припинення вогню і продовжувати переговори в міжнародному форматі з залученням експертів і посередників.

Політик наполягає, що влада не має права зберігати в секреті переговорну позицію - українці повинні знати, про що і на яких умовах домовляється влада.

Крім того, для досягнення миру потрібна реформа з децентралізації управління.

«Регіоналізація, а не федералізація стане основою принципово нової єдності країни - де сила центру багаторазово зростає завдяки силі кожного регіону, міста, району», - сказав лідер «Сильної України».

Ще одна умова, за якою Україна убезпечить себе від повторення бойових дій, - це створення професійної армії.