Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна

Інформація про відмову сепаратистів від проведення власних виборів вийшла "дипломатичним фальстартом", який Москва поспішила трошки підправити
Depo.Влада
22 вересня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна
Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна

Плюралізм в одній державній голові - річ, якою українців здивувати складно. Таку хворобу можна нерідко спостерігати і на Банковій - що вже там говорити про керівництво самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Втім, плюралізм в питаннях, які стосуються не тільки подальшої долі самопроголошених республік, але й України загалом виглядає трохи дивно. Особливо на даній стадії, коли управління процесами в самопроголошених республіках Москва явно взяла під особливий контроль. Втім, накладки все рівно трапляються. Зокрема, мова йде про заяву одного з ватажків окупованих територій Донецької області Дениса Пушиліна про те, що у "ДНР" місцеві вибори все одно почнуться 18 жовтня.

У такий спосіб він прокоментував заяву свого колеги з окупованих територій Луганської області Владислава Дейнего, який перед тим анонсував одномоментне проведення виборів у "республіках" вже наступного року.

"Мова йде про наступні етапи виборів в ДНР і ЛНР. Дати проведення першого етапу виборів, а це голови міст і районів, залишаються незмінними, 18 жовтня в ДНР і 1 листопада в ЛНР ", - заявив Пушилін, явно намагаючись пом'якше спростувати слова "колеги".

Втім, ціна цього спростування - практично нульова. І нічого реального в розстановці сил воно не міняє - хіба переносить публічну відмову сепаратистів від виборів на 2 жовтня, момент переговорів "нормандської четвірки" на найвищому рівні у Парижі.

Хоча б тому, що той самий Пушилін також заявив, що розраховує на внесення до Верховної Ради України законопроекту про Конституційну реформу, попередньо погодженого з Донбасом, внесення правки в ст.10 Закону про особливий статус регіону, а також прийняття спеціальних законів про вибори і амністію бойовиків.

Нескладно здогадатись, що всього цього Україна за три тижні не зробить. Логічно припустити, що в разі, якщо сепаратисти явно порушать умови Мінських домовленостей фейковими виборами, Україна, яка теж не в захопленні від європейського плану умиротворення на Донбасі, швиденько відмовиться і від власних зобов'язань.

Тому можна особливо не сумніватись, що виборів 2 жовтня та 1 листопаду - не буде. Але оголосить про це російський президент перед європейськими колегами, а не Владислав Дейнего на просторах Донбасу. І буде це "царственна поступка Росії", а не сенсація від бородатого клоуна. Що, насправді, нічого не міняє.

Читайте також Путіна нагнули під "план Мореля"