Сенатор звинуватив Обаму в бездіяльності: Україні треба надати протитанкову зброю і ППО

Сенатор-республіканець Роб Портман закликав уряд США докласти усіх зусиль, щоб допомогти Україні зміцнити її оборонний потенціал, та звинуватив адміністрацію президента Барака Обами в бездіяльності перед російською агресією на Донбасі
Depo.Влада
3 червня 2015 08:16
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у статті на порталі Cleveland, передає depo.ua з посилання на "Голос Америки".

"У короткостроковій перспективі Україні потрібна протитанкова зброя, засоби захищеного зв'язку, прилади нічного бачення і термографії, безпілотники і системи ППО Настільки ж важливий ефективний моніторинг, щоб переконатися, що американська допомога доходить до військових на передовій", - зауважив Портер.

За його словами, США також повинні надати Києву підтримку в таких важливих галузях, як інституційне будівництво в галузі оборони, навчання та реформування українського військово-промислового комплексу.

На думку сенатора, адміністрація Обами вважає, що поставка Україні допомоги призведе до посилення нестабільності.

"Думаю, що подальша бездіяльність призведе лише до розширення нинішнього конфлікту. Кожне тимчасове припинення вогню просто легалізувало дії Путіна, фактично визнаючи російські успіхи на місцях. Російська агресія в Україні не піде і не вирішиться сама по собі, просто тому, що ми цього хочемо. Пора президенту почати самому впливати на ситуацію, а поки, навпаки, вона впливає на нього", - заявив Портер.

Нагадаємо, у квітні Портман заявляв, що спілка сенаторів, які підтримують Україну, докладе максимум зусиль для того, щоб надати летальну зброю Україні у наступному фіскальному році, що починається з 1 жовтня 2015 року.