Сенат Франції недостатньо розуміє злочини Росії, - МЗС України

Резолюція Сенату Франції щодо пом'якшення санкцій проти Росії свідчить про недостатнє усвідомлення французькими сенаторами, наскільки глибоко Росія порушує міжнародне право
Depo.Влада
9 червня 2016 22:18
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі МЗС, оприлюдненому на офіційному сайті, передає depo.ua.

"Резолюція Сенату Франції із закликом до поступового пом'якшення санкцій свідчить про недостатнє усвідомлення сенаторами глибини порушення Росією міжнародного права. Росія продовжує бойові дії на Донбасі, внаслідок чого й далі гинуть громадяни України, і проводить репресивну політику в окупованому Криму, насамперед, щодо кримських татар та українців", - ідеться в повідомленні.

У цьому зв'язку в МЗС підкреслили, що наразі відсутні будь-які підстави для перегляду чи скасування запроваджених щодо цієї держави санкцій, та додали, що саме цю позицію нещодавно було підтверджено у підсумковій декларації лідерів країн "Великої Сімки" на саміті в Японії.

Водночас дипломати зауважили, що резолюція Сенату Франції є декларативним документом і не є обов'язковою для виконання, проте наголосили, що "повага до суверенітету і територіальної цілісності інших держав є одним з фундаментальних принципів міжнародного права, порушення цих принципів ніколи не толерувалося міжнародною спільнотою, але гостро каралося із застосуванням усіх міжнародно-правових інструментів, зокрема санкцій".

"Саме за брутальне порушення Статуту ООН та міжнародного права - незаконну анексію Криму та військову агресію проти України - міжнародна спільнота, у т.ч. ЄС, запровадила санкції проти Російської Федерації. Наголошуємо: запроваджені проти Росії міжнародні санкції стали наслідком дій проти суверенної держави та мають на меті повернути Російську Федерацію у міжнародно-правовий простір", - нагадали в МЗС.

Нагадаємо, французький Сенат переважною більшістю голосів підтримав резолюцію з закликом послабити санкції проти Росії.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада