Семерак хоче "вдарити гривнею" організаторів звалищ

Міністерство екології розробляє законопроект, який передбачає істотне підвищення штрафів за порушення природоохоронного законодавства
Depo.Влада
25 серпня 2016 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у прямому ефірі телеканалу "Еспресо", передає depo.ua.

"З моєї точки зору відповідальність, яка прописана в законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне звалище біля обласного центру штраф складає всього 350 гривень, то це недієвий механізм. Зараз ми готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу", - розповів Семерак.

Він нагадав, що в таких країнах, як Польща і Німеччина діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства.

"Це наша перспектива. Але для ухвалення такого рішення ми повинні використовувати громадський тиск як найбільш дієву силу і підвищити рівень покарань, які обов'язково повинен ухвалити парламент. Сподіваюся, що мої колеги ВР підтримають мене у намірах підвищити відповідальність за такі правопорушення як організація нелегальних звалищ та ігнорування вимоги їх прибрати у визначені терміни", - сказав Семерак.

Крім того, за словами Семерака, наразі на завершальному етапі перебуває процес створення інтерактивної карти стихійних і санкціонованих звалищ.

"На цій картці буде офіційна інформація від органів місцевого самоврядування, яку ми отримуємо і паралельно обробляємо", - додав міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінекології розробить мобільний додаток для інвентаризації звалищ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада