Питання Кривого Рогу зависло

У політичних гравців є цілий наступний тиждень, щоб змінити погляди Олега Ляшка на ситуацію з виборами в Кривому Розі
Depo.Влада
11 грудня 2015 14:30
ФОТО: depo.ua
Питання Кривого Рогу зависло
Питання Кривого Рогу зависло

Після учорашнього провалу постанови про проведення перевиборів мера Кривого Рогу це питання фактично "зависло" до наступного пленарного тижня. Тобто у ініціаторів проведення перевиборів є трохи часу, щоб таки назбирати необхідні 226 голосів.

В принципі, де добирати голоси – зрозуміло. Фактично провал голосування відбувся через явну нездорову зацікавленість у цьому питанні Олега Ляшка, чия фракція награно відмовилася голосувати за перевибори, придумуючи різноманітні "відмазки" на кшталт того, що у Кривому Розі треба знову перерахувати голоси, хоча як вже заявили у Криворізькій ТВК, це зробити неможливо. У Ляшка явно розуміли, що їхня аргументація абсолютно не тримається купи, бо після голосування навіть не ризикнули вийти в кулуари, аби поспілкуватися з пресою та активістами з Кривого Рогу, які чекали на позитивний результат голосування.  

Другий винуватець – це БПП, а точніше недисциплінованість у рядах цієї фракції. Чи зможуть у президентській силі зібратися на це голосування? Вочевидь, це можливо, хоча для БПП це питання, схоже, не є вікопомним.

Цікаво спостерігати за тим, як реагують на провал голосування у "Самопомочі". Схоже, там теж у зв’язку з цим питанням відбувся своєрідний розкол, коли частина фракції на чолі з головою фракції Олегом Березюком дуже спокійно поставилася до того, що в парламенті не вдалося зібрати 226 голосів, тоді як нардепи Семен Семенченко та Єгор Соболєв влаштували істерику. "Хочу нагадати угодовцям і продажним шкурам, в т.ч. овечим, що вся повнота відповідальності за подальшу ескалацію ситуації в Кривбасі та Україні тепер лягає на них", - написав у "Фейсбуці" Семен Семенченко. Про яку саме ескалацію йде мова – незрозуміло. Схоже, що це було сказано для красного слівця. 

Виглядає більш реалістичною картинка, коли про ситуацію в Кривому Розі забудуть на тиждень, і спробують домовитися з Ляшком, який насправді завжди готовий піти на зустріч в разі правильної підтримки тієї чи іншої пропозиції. Тому питання варто ставити наступним чином: чи Ігор Коломойський купить Ляшка? Адже судячи з бурхливої реакції Семенченка та Соболєва, яких регулярно пов'язували з орбітою дніпропетровського олігарха, це питання для нього є дуже цікавим. Але що тоді Ляшко заспіває про необхідність проведення перевиборів у Кривому Розі? Втім, у Ляшка – фантазія на високому рівні, щось обов’язково придумає…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада