Семенченко пояснив втрати ЗСУ на Світлодарській дузі

Українські бійці зазнали втрат на Світлодарській дузі через те, що їм не вдалося своєчасно придушити артилерійський вогонь бойовиків
Depo.Влада
21 грудня 2016 08:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявив депутат від "Самопомочі" Семен Семенченко, передає Depo.ua з посиланням на "Гордон".

"Наскільки я зрозумів, придушити обстріл противника з якоїсь причини не вдалося. Перше питання: чому? У нас зараз є контрбатарейні радари, які нам надали США. Вони повинні допомагати в обчисленні вогневих точок противника. Друге питання: де конкретно йшов обстріл? По ідеї, за два роки війни там скрізь повинні бути укриття. Хоча в тому ж 2015 році, через шість місяців з початку конфлікту, не було побудовано нічого. І мене це дуже дивувало. Так ось, основні втрати були саме через відсутність нормальних укриттів", – вважає політик.

Семенченко додав, що ескалація конфлікту на Світлодарській дузі – це лише локальне загострення. Росія не піде у наступ, бо не має накопичених сил і засобів для масштабного наступу на Донбасі.

"Я думаю, що це локальне загострення. Але сучасна армія повинна бути готова до того, що це переросте у щось більш масштабне. Сил і засобів для масштабного наступу на Донбасі у супротивника не накопичено. Зараз я збираю інформацію про те, що трапилося. Зрозуміло, що наші війська вирішили відбити одну з висот біля Луганського", – сказав Семенченко.

За словами нардепа, ЗСУ таки відбили висоту. Але такі втрати бійці понесли через те, що їм не вдалося своєчасно придушити артилерійський вогонь бойовиків.

"Основна проблема виникла, коли противник відкрив артилерійський вогонь. Для чого це все було зроблено – я не знаю. За наявними відомостями, командир бригади, що планував наступ на цю висоту, наближений до Муженка. Зараз ми з'ясовуємо точну кількість загиблих і поранених, так як дані різняться. Не маючи повної інформації, коментувати подію складно. Крім цього, всім потрібно утриматися від критики самої армії. Ризикуючи своїм життям, бійці у досить складних умовах все-таки ворога стримують. Однак, роботу над помилками зробити потрібно", – підкреслив Семенченко.

Нагадаємо, що в боях на Світлодарській дузі загинуло шість бійців АТО, було поранено 23 бійцї.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада