Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут

Сьогодні в Україні згадують подвиг 300 київських студентів, які 29 січня 1918 року вийшли на захист Києва від більшовицьких загарбників
Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут
Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут

Про це повідомляє depo.ua.

У цей день у 1918 році на залізничній станції Крути Борзнянського району Чернігівської області три сотні київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій із шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську Народну Республіку.

Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 людей з українського боку. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

У братську могилу на Аскольдовому кладовищі, за даними тогочасної преси, було опущено 17 трун, пише «Главред».

За часів СРСР події під Крутами або замовчувалися, або обростали міфами і припущеннями.

До 80-річчя подій під Крутами Нацбанк України випустив ювілейну монету номіналом в одну гривню. А в 2006 році на станції Крути відкрили Меморіал пам'яті Героїв Крут.

Автор меморіалу Анатолій Гайдамака представив пам'ятник як насипаний пагорб заввишки сім метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону - копія колон фасаду Червоного корпусу Київського національного університету ім. Т. Шевченка, звідки була більшість увічнених студентів-героїв. Також меморіальний комплекс включає каплицю. Поблизу пам'ятника викопане озерце у формі хреста.