Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут

Сьогодні в Україні згадують подвиг 300 київських студентів, які 29 січня 1918 року вийшли на захист Києва від більшовицьких загарбників
Depo.Влада
29 січня 2015 09:51
ФОТО: depo.ua
Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут
Сьогодні українці згадують подвиг Героїв Крут

Про це повідомляє depo.ua.

У цей день у 1918 році на залізничній станції Крути Борзнянського району Чернігівської області три сотні київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій із шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську Народну Республіку.

Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 людей з українського боку. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

У братську могилу на Аскольдовому кладовищі, за даними тогочасної преси, було опущено 17 трун, пише «Главред».

За часів СРСР події під Крутами або замовчувалися, або обростали міфами і припущеннями.

До 80-річчя подій під Крутами Нацбанк України випустив ювілейну монету номіналом в одну гривню. А в 2006 році на станції Крути відкрили Меморіал пам'яті Героїв Крут.

Автор меморіалу Анатолій Гайдамака представив пам'ятник як насипаний пагорб заввишки сім метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону - копія колон фасаду Червоного корпусу Київського національного університету ім. Т. Шевченка, звідки була більшість увічнених студентів-героїв. Також меморіальний комплекс включає каплицю. Поблизу пам'ятника викопане озерце у формі хреста.