ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що загрожує Саакашвілі за прорив держкордону

За незаконний перетин кордону є дві статті в різних кодексах

Depo.Влада
11 вересня 2017 00:38
ФОТО: depo.ua

Сьогодні Михайло Саакашвілі з групою підтримки у складі багатьох нардепів, активістів, включно з Юлією Тимошенко прорвався через українсько-польський кордон на ПП "Шегині". Він поїхав до Львова, а завтра, за словами львівського мера Садового, вирушить до Києва.

Втім, якщо українська влада буде сильною і застосує проти апатрида Міхо юридичний механізм, то все може дуже швидко завершитися в правовому полі.

Є дві статті. Одна в Кримінальному кодексі України, інша - в Кодексі України про адміністративні правопорушення.

Що каже Кримінальний кодекс

Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України

Згідно неї незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод караються позбавленням волі на строк від трьох і максимально до дев'яти років.

По суті, те, що сталося сьогодні на ПП "Шегині", можна кваліфікувати, як переправлення через кордон. Оскільки, Міхо силоміць допомогли його перетнути.

Що каже КУпАП

Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

Там йдеться про перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

І такі санкції: за порушення - накладається штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 до 3400 грн) або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

У частині другій статті йдеться про ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яка протягом року вже здійснювала таке порушення. У цих випадках розмір штрафів збільшується і становить від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400 до 8500 гривень).

Проте, Саакашвілі цілком може уникнути юридичних наслідків. Стаття 5 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" говорить, що "Особа, яка з наміром бути визнаною біженцем в Україні або особою, яка потребує додаткового захисту, під час в'їзду в Україну незаконно перетнула державний кордон України, повинна без зволікань звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. У разі якщо така особа під час незаконного перетинання державного кордону України звернулася із зазначеною заявою до посадової особи Державної прикордонної служби України, вона зобов'язана надати цій посадовій особі пояснення про причини незаконного перетинання державного кордону України". Саакашвілі просто необхідно попросити притулку в Україні.

Цікаво те, що таку особу неможливо вислати з України або передати іншій країні по запиту правоохоронних органів до тих пір, поки не буде прийняте відповідне рішення щодо неї. - тут мова про Грузію, яка вимагала екстрадиції Міхо через відкриті на нього в цій державі кримінальні справи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада