Закінчити АТО: Чому Турчинов змінив риторику

Ініціативи, з якими вийшов на публіку секретар РНБО, засвідчили, що Банкова намацує ефективні ходи з прицілом на президентські вибори

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Закінчити АТО: Чому Турчинов змінив рито…

Олександр Турчинов у відео-інтерв'ю озвучив кілька "меседжів", які викликали широке обговорення. Коротко його виступ звівся до наступних тез: по-перше, військові дії, які тривають на сході України вже три роки, переросли формат АТО як за тривалістю, так і за масштабами; по-друге, українській владі потрібно змінити підходи з урахуванням реалій гібридної війни; по-третє, необхідно створити постійно діючий в зоні конфлікту оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління Збройними силами, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями. Задля цього, по словам Турчинова, готується відповідний законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей", який буде представлений президентові, після чого має буде внесений до Ради.

Судячи зі сказаного, даний документ має передбачити визнання окупованими деяких території ОРДЛО та внесення зміни в законодавство щодо ведення антитерористичних операцій. Окрім того, вочевидь, мова йтиме про нову процедуру і механізми залучення Збройних сил поза рамками АТО, а також специфічне використання армії без оголошення воєнного стану.

Виступ секретаря РНБО викликав досить позитивну реакцію в соцмережах. Дехто навіть почав озвучувати прогнози, що тепер наші підуть у наступ на позиції сепаратистів і визволять весь Донбас. Інші ж більш стримано зазначають, що спотворений Мінськими угодами дискурс щодо Донбасу нарешті отримує шанс повернутися до риторики здорового глузду. Так, після ухвалення відповідного законодавства офіційний Київ нарешті визначиться з поняттями "збройної агресії" та "окупації української території" на Донбасі.

Проблема полягає в тому, що в експертному середовищі, яке займається даною проблематикою, попри слова Турчинова про обговорення даного проекту закону зі спеціалістами, ніхто не чув про підготовку такого документу. А, отже, виникає питання, чи даний документ є настільки секретним, що його сховали від усіх, чи секретар РНБО чомусь вирішив зіграти на випередження?

Тут варто врахувати, що для підготовки подібного законопроекту, реєстрації його у Верховній Раді та голосування народними депутатами залишилося лише два пленарні тижні. Після чого обранці до осені їдуть до "закордонних округів", а отже, ні про яке голосування мова вже не йтиметься. але, як показує досвід, нардепи подібні закони затверджують.

Цей закон обов'язково обговорюватимуть. Далі обговорюватимуть окремі кроки з його втілення. Так що розмов вистачить аж до осені. Й для влади дуже важливо піти на літні політичні канікули з ще однією перемогою. Крім того, вже очевидно, що Банкова активно намацує ефективні стратегії на президентські вибори. Підвищення боєздатності країни та її безпеки в умовах "гібридної" війни, чим особисто займатиметься президент з посиленим впливом на весь силовий блок і військово-цивільні адміністрації на сході, виглядає достатньо ефективною стратегією з прицілом на 2019-й рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme