Що Росія робитиме далі?

Протягом останньої доби тільки лінивий не писав про воєнний стан і, що це означає перенесення виборів, комендантську годину і відсутність кредиту МВФ

Про те, що все це, м'яко кажучи, не зовсім правда, також говорилося, але кожен почув те, що він хотів почути.

Зрештою, у воєнному стані мені цікавить не стільки питання виборів, скільки питання курсу гривні і чи зможе НБУ його втримати (чи будуть обмеження на зняття вкладів і т.д.). І ще мене цікавить чи буде закрито ряд проросійських ЗМІ чи ні.

Але я хотів би зупинитися на іншому, як на мене, важливішому питанні. Що росіяни робитимуть далі? Річ у тім, що це перший випадок з 2014 року, коли РФ, не прикриваючись ніким і нічим, відкрито вступила в бойові дії.
І реакція Москви звучить дуже однозначно: нам плювати на міжнародні санкції, які ви теоретично введете проти нас. Я категорично не погоджуюся з тими експертами, які бачать в нинішній ескалації бажання Путіна підняти свій рейтинг. Насправді, він у нього вище 60% і найближчим часом ніяких виборів не буде. Ця версія, як мінімум не є найважливішою для РФ.

Росіяни спеціально загострили ситуацію, показуючи не стільки своєму виборцю, скільки ЄС і США, що вони плювати хотіли на майбутні заяви і погрози. Де-факто, Лавров, який сказав про проходження точки неповернення, сказав про РФ, що тепер вони готові до будь-яких відкритих дій на території України.

Як на мене сценарій, який можна прогнозувати такий. Зараз ситуація буде підігріватися в ЗМІ певний період часу, але у відносно короткочасній перспективі ситуація може бути дещо стабілізована. Але ближче до весни ми знову можемо отримати гостру фазу. Я впевнений, що низка аналітиків почне говорити про договорняки з Путіним, хоча будь-яка людина при тямі розуміє, що в такі договорняки може грати лише божевільний.

Каталізатором подальшої ескалації мають стати "легітимні" ДНР та ЛНР і тут можуть включитися регулярні війська РФ, які прийдуть на допомогу "молодим республікам". По суті, тактика, чи навіть стратегія Путіна полягатиме в "примушуванні України до правил РФ".

На жаль, в цій ситуації, наш головний вихід із ситуації полягає в кількох пунктах:

- Відключенні проросійських ЗМІ;
- Величезній пропагандистській роботі на території України;
- Нарощуванні роботи з резервістами (Сталін побоявся йти на Югославію, коли зрозумів, що партизанська війна стане ключовим елементом боротьби Тіто);
- Чіткій роботі дипломатії щодо прискорення найжорсткіших санкцій проти РФ.

Нічого нового. Просто потрібно це зробити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна