Що означає Малоросія Захарченка?

Кремль вигадав нову форму для ОРДЛО. Тепер ці території стануть єдиною квазідержавою під назвою Малоросія

Вадим Денисенко
політолог
Що означає Малоросія Захарченка?…

Багаторічна історія Проекту Новоросія несподівано отримала нове продовження з підкреслено образливою для українців назвою Малоросія. Суть проста - вся територія крім Криму, тепер називається Малоросія. Столиця - Донецьк. Виборів три роки не буде. Спробую пояснити, що означають туманні і тупуваті фрази Захарченка.

1. Створення цього проекту - це перш за все апеляція до російського виборця. Напередодні президентських виборів в Росії (березень 2018 року) російські технологи судорожно пробують знайти програму з якою Путін піде на вибори. В Росії нема питання, хто переможе. В Росії є питання, що б такого запропонувати росіянам, щоб вони вийшли зі своїх осель і дійшли до дільниць. Тому витягують михалкових, тягнуть на дебати гіркіних з навальними. Україна є одним з наріжних каменів виборів, а тому виборцю треба подати щось нове, щось таке, що змусить виборця говорити як Путін всіх перехитрив.

2. Створення Малоросіі - це поки лише пробний шар. "ДНР" з "ЛНР" вже об'єднувалися рази три, але корупційні зв'язки кураторів проектів не дозволили це зробити. Тому поки ще рано говорити наскільки швидко процес об'єднання ОРДЛО піде цього разу.

3. Створення Малоросіі - це остаточний вихід РФ із мінського формату і спроба нав'язати новий формат - без України. Або точніше - повне блокування нових форматів. Після різких заяв Трампа, росіянам просто не потрібно розширення Нормандського формату. І взагалі, складається таке враження, що питання України Путін хоче перенести на після виборів.

4. Заява Захарченка про скасування виборів на три роки дасть фрікову можливість росіянам говорити про нелегітимність виборів президента і парламента в 2019 році.

5. В середньостроковій перспективі Малоросія ніяк не впливатиме на нас і на світ. Ситуація може змінитися лише в той момент, коли росіяни визнають її. Теоретично це можливо, але знову-таки, навряд чи раніше березня 2018 року. Судячи з усього, Путін готовий шантажувати світ визнанням Малоросіі із подальшим широкомасштабним вторгненням в Україну під приводом вирішення етнічних конфліктів чи техногенних катастроф.

6. Хоча головний план Путіна - це не війна, а дестабілізація внутрішньої ситуації, коли при низькій явці ми обираємо слабкого президента і недієздатний парламент. При цьому, чи до виборів, чи відразу після них почнеться масове захоплення облрад і створення автономій.

У нас є, як мінімум, 9 місяців для того, щоб почати будувати активну контрпозицію і не дати Путіну можливості виконати свої плани.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme