План Кремля: Що Медведчук розповів Independent про Україну, Донбас та США

Світова преса на цьому тижні приділила багато уваги Україні

План Кремля: Що Медведчук розповів Indep…

Depo.ua зібрав найголовніші теми, які стосувалися України у світових ЗМІ, в традиційний огляд. Найвідчутніша - це нове інтерв'ю Медведчука.

Медведчук вийшов у світові ЗМІ

Одіозний український політик, лідер "Українського вибору", кум Путіна Віктор Медведчук останнім часом активно світиться не тільки в українських та російських ЗМІ.

В п'ятницю, 31 серпня, він з'явився у топовому британському ЗМІ - Independent (належить російському олігарху Олександру Лебедєву). І це була не просто стаття про нього. Політик дав інтерв'ю.

Британське видання озаглавило матеріал промовисто - "Повернення хрещеного батька: як кращий друг Путіна в Україні організовує неймовірне повернення".

В розмові з журналістами Медведчук, попри значну увагу до його прізвища у ЗМІ, запевняє, що він не збирається боротися за позиції. І звинувачує владу, що вона "не впливає на життя в країні, бо втратила монополію на силу".

До того ж, Медведчук вкотре підкреслив, що у нього немає Жодних стосунків з Тимошенко. І одразу спростував думку, мовляв, що Тимошенко може бути ближча до москви словами: "не думаю, що в неї більше шансів на Донбасі, ніж у Порошенка".

Як пише Independent, погляди на вирішення конфлікту на Донбасі у Медведчука проросійські і повністю збігаються з кремлівськими.

Медведчук у всьому звинувачує США. Вони, мовляв, втручаються у відносини між "братськими" народами, а Путін захищає російськомовне населення в Україні від "партії війни", що у Києві.

"Загроза суверенітету надходить від Вашингтона, який дистанційно керує Україною, та від інтеграції в Європу та НАТО", - каже Медведчук.

Independent додає, що кум Путіна, який тривалий час виступав за федералізацію України, підтримує ідею автономії для "Л-ДНР". Але це питання не повинно включати можливість вето на вступ у НАТО. Загрози суверенітету в цьому Медведчук не бачить.

До того ж, одіозний політик розповів, що він готує і скоро представить нові пропозиції щодо повернення регіонів, підконтрольних сепаратистам, в Україну.

Попри те, що Медведчук не розповів чого саме хоче досягти з партією "За життя", він позиціонує себе як єдиного українського політика, який може вести діалог з Путіним. І додав, що протягом конфлікту він допоміг у звільненні 900 людей з полону з обох сторін.

"Я знаю, що я єдиний, хто може це зробити. Інші намагалися, але не мали успіху", - каже Медведчук.

І саме зараз він займається звільненням Сенцова. Втім, щоб того звільнили він має особисто звернутися до Путіна з проханням. А до того Росія не дозволить, щоб з ним у в'язниці сталося щось страшне.

За словами Медведчука, він "частіше, ніж раз на рік" обговорює Україну з Путіним. І нагадав, що дружба з Путіним, який є хрещеним батьком його доньки, в нього почалася у 2003 році.

"Путін думає, що ми одна нація. Але я вважаю, що ми не одна нація, а дві різні слов'янські нації з переплетеною історією, релігією. Я йому постійно це кажу", - запевнив Медведчук.

Все банально і тисячу разів проговорено. Приємно, що на Заході розуміють, хто такий Медвечук і відповідно його інтерпретують.

Як Лещенко топив Манафорта

Нардеп Сергій Лещенко дав інтерв'ю Foreign Policy. І розповів, що справа Манафорта у США продемонструвала, як потрібно займатися розслідуваннями діяльності корупціонерів.

Кумедно, та Foreign Policy - авторитетне видання - називає Лещенка "українцем, який потопив Манафорта".

Лещенко висловлює сумнів, що справа Манафорта стане каталізатором початку розслідувань в Україні, оскільки "ми мали погані результати щодо оточення Януковича".

"В американському звинуваченні згадуються деякі громадяни України, але ці особи такі впливові, що я досить скептично оцінюю можливість судового переслідування в Україні", - каже Лещенко.

І в своєму стилі критикує Порошенка та Луценка. Банально, та все ж.

Підірваний Захарченко

Вибух у кафе "Сепар", який забрав життя ватажка "ДНР" Олександра Захарченка розлетівся по світовій пресі.

Aljazeera написала цілий блог про вибух, подавши реакцію МЗС Росії із звинуваченнями України, слова Гітлянської з СБУ, яка все заперечила, співчуття Путіна і повну біографію сепаратиста, який від електрика на шахті став лідером повстанців.

Financial Times нагадали, що протягом конфлікту в Україні загинуло щонайменше 10 тис. осіб. І чомусь подали виключно звинувачення Марії захарової з російського МЗС, а також думку голови комітету з міжнародних справ на Росії Костянтина Косачова, який також каже, що "теракт" організував Київ. І коли будуть "докази цього, то Київ буде вважатися спонсором тероризму".

Реакцією України в Financial Times не цікавилися. Такі вони, стандарти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme