СБУ звалила на Авакова російський паспорт Труханова

Управлінням СБУ в Одеській області опрацьовано заяву в.о. заступника голови Одеської ОДА Олександра Боровика щодо перевірки інформації про причетність мера Одеси Геннадія Труханова до протиправної діяльності, а також наявність у нього подвійного громадянства
Depo.Влада
7 квітня 2016 20:07
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби одеської СБУ, передає depo.ua.

Як зазначають у повідомленні, заява надійшла 6 квітня, хоча у ЗМІ подібні звинувачення Боровик почав виголошувати ще на початку тижня.

"Не зважаючи на те, що у публічних заявах Боровика були відсутні ознаки злочинів, розслідування яких відносяться до компетенції СБУ, через нагнітання суспільного резонансу навколо цієї теми, Служба розпочала відповідні перевірочні заходи. Було опитано Геннадія Труханова, який заперечив наявність у нього російського паспорта. Проведено бесіди з десятками активістів, які у ЗМІ та соціальних мережах поширювали відповідну інформацію. На жаль, вони лише повторювали раніше поширену інформацію та надали ксерокопії документів, які важко розцінювати як докази, хоча навіть їх долучено до матеріалів перевірки", - розповідають в СБУ.

У повідомленні наголошують, що офіційна заява Боровика була розглянута менше ніж за 24 години.

"У зв’язку з тим, що у заяві відсутні питання, що відносяться до компетенції СБ України, згідно з частиною 3 статті 7 Закону України "Про звернення громадян" вона була скерована за належністю до Головного Управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного Управління Національної поліції України в Одеській області та Головного Управління Державної фіскальної служби України в Одеській області", - пишуть в СБУ.

В СБУ нагадали, що центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства є Державна міграційна служба України.

"Саме вона відповідно до ст. 24 Закону України "Про громадянство" здійснює регулятивні відносини між державою та громадянином щодо набуття українського громадянства, визначає підстави для його припинення. Частина заяви, яка містить звинувачення у зв’язках з організованою злочинністю та наявність офшорних рахунків, передана до поліції та фіскалів", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, як стало відомо раніше, мер Одеси Геннадій Труханов при оформленні офшорних компаній на Віргінських островах в усіх реєстраційних документах вказував не українське, а російське громадянство

6 квітня Одеська обладміністрація поросила президента Порошенка перевірити достовірність інформації з "панамського архіву" щодо мера Одеси Геннадія Труханова. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада