СБУ завела проти Януковича справу за узурпацію влади

У Службі безпеки України зареєстровано кримінальне провадження за обвинуваченням екс-глави держави Віктора Януковича, суддів Конституційного суду України та ряду інших великих чиновників за фактом змови з метою зміни конституційного ладу, а також узурпації влади
Depo.Влада
9 квітня 2015 05:49
ФОТО: depo.ua
СБУ завела проти Януковича справу за узурпацію влади
СБУ завела проти Януковича справу за узурпацію влади

Про це повідомив заступник голови робочої групи при Міністерстві юстиції з доопрацювання закону про люстрацію Карл Волох на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Сьогодні ввечері в СБУ зареєстровано кримінальну справу за обвинуваченням колишнього президента Януковича, суддів Конституційного суду і ряду інших високопоставлених посадових осіб в злочинній змові з метою зміни конституційного ладу і узурпації влади в країні. Найближчим часом багатьом "недоторканним" будуть оголошені підозри", - написав він пізно ввечері 8 квітня.

Також, за словами Волоха, що буде "супроводжувати слідство, здійснюючи певний "громадський нагляд" і висвітлюючи (в рамках, дозволених слідчим) його (слідства) просування".

Раніше генпрокурор Віктор Шокін розповів про труднощі в залученні Януковича до кримінальної відповідальності, пише ZN.UA. Так, Шокін заявив, що сам Віктор Янукович, як і його соратники, могли прийняти громадянство іншої країни. Адже є такі держави, з якими Україна не укладала договорів про екстрадицію. Крім того, законодавство деяких країн, у тому числі, і Росії, забороняє екстрадицію своїх громадян. Генпрокурор підкреслив, що прокуратура вживає всіх необхідних заходів для того, щоб покарати всіх винних у злочинах на території України. І цей факт не залежить від наявного громадянства у злочинців.