СБУ завела справу на луганських телевізійників за трансляцію російських каналів

Слідчий відділ Управління СБУ в Луганській області 21 січня відкрив кримінальне провадження за фактом сприяння діяльності терористичної організації керівництвом Луганської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення
СБУ завела справу на луганських телевізійників за трансляцію російських каналів
СБУ завела справу на луганських телевізійників за трансляцію російських каналів

Про це сьогодні повідомляє прес-служба Генпрокуратури, передає depo.ua.

Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому 21 січня 2015 року по ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

«Встановлено, що раніше захоплена у місті Луганську представниками терористичної організації «ЛНР» зазначена філія, використовуючи український радіочастотний ресурс, транслює 16 російських телеканалів, у тому числі «1 канал. Всемирная сеть», «Россия-24», LifeNews, «Россия -1», а також місцевий телеканал «ГТРК ЛНР «Луганск 24», - уточнили в ГПУ.

Українські правоохоронці відзначають, що в ефірі цих телеканалів регулярно розміщуються матеріали, які створюють позитивне враження про терористичну діяльність «ЛНР» і так званої «Армії Південного Сходу», дискредитують сили АТО, діяльність Збройних Сил України та правоохоронних органів в очах громадськості. Крім того, російські телеканали формують ідеологічний грунт для поширення в регіоні терористичних і екстремістських поглядів.

На даний час проводяться слідчі дії. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як повідомляв depo.ua, на початку вересня 2014 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заборонила показ в Україні 15 російських каналів в ефірних і кабельних мережах. В списку опинилися: Первый канал. Всемирная сеть, РТР-Планета, НТВ-Мир, Россия-24, TVCI, Россия-1, НТВ, ТНТ, Петербург-5, Звезда, Рен-ТВ, РБК-ТВ, Life News, Russia Today, История.