СБУ затримала журналіста, який закликає бойкотувати мобілізацію

Співробітники СБУ затримали журналіста з Івано-Франківська Руслана Коцабу
Depo.Влада
8 лютого 2015 11:12
ФОТО: depo.ua
СБУ затримала журналіста, який закликає бойкотувати мобілізацію
СБУ затримала журналіста, який закликає бойкотувати мобілізацію

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає depo.ua.

«Враховуючи, що в діях Коцаби виявлені ознаки злочину, передбаченого ч. 1 статті 111 та ч. 1 статті 114 КК України, йому оголошено про підозру», - написав він.

Під час затримання у Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на скоєння злочинів, передбачених вищезгаданими статтями КК.

«Сьогодні судом має бути прийняте рішення щодо запобіжного заходу щодо Коцаби», - написав Лубківський.

У свою чергу дружина журналіста Уляна Коцаба на своїй сторінці у Facebook написала таке: «Щойно передзвонив слідчий. Руслан затриманий на 36 годин до засідання суду, який прийме рішення про запобіжний захід. Обшук і затримання проводилися за рішенням суду в рамках «розслідування у кримінальному провадженні... за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України».

Нагадаємо, журналіст Руслан Коцаба з Івано-Франківська звернувся до президента Петра Порошенка у відеозверненні «Я відмовляюся від мобілізації». Він заявив, що готовий відсидіти скільки належить за законом, але не збирається йти в армію. Також Коцаба підкреслив, що «навіть не надсилайте мені повістку». Крім того, він заявив, що на Донбасі «супер-мужики з одного боку вбивають супер-мужиків з іншого боку» і що «російських регулярних військ на Донбасі практично немає».

ДОВІДКА: ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада): «Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років».