СБУ затримала і видворяє з України журналістів LifeNews

Співробітники Служби безпеки України в Києві затримали двох громадянок Російської Федерації - журналістів телеканалу LifeNews
Depo.Влада
30 січня 2015 14:33
ФОТО: depo.ua
СБУ затримала і видворяє з України журналістів LifeNews
СБУ затримала і видворяє з України журналістів LifeNews

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський, передає depo.ua.

Він зазначив, що найближчим часом затримані будуть видворені з території нашої держави з подальшою забороною в'їжджати в Україну протягом п'яти років.

«Діяльність цих громадянок Російської Федерації не має нічого спільного з журналістською діяльністю і розцінена як така, що шкодить безпеці та національним інтересам України», - пояснив Лубківський.

За його словами, глава СБУ Валентин Наливайченко заявив на нараді, що його підлеглі будуть діяти жорстко і рішуче щодо журналістів, які «виконують завдання російських спецслужб, здійснюючи інформаційну агресію проти України».

«Ми не воюємо зі ЗМІ, але будемо неухильно зупиняти діяльність всіх тих, хто є знаряддям в руках агресора», - пояснив він.

На сайті російського пропагандистського каналу LifeNews наголошується, що затримані кореспондент Єлизавета Храмцова і оператор Наталія Калишева.

Як повідомляв depo.ua, 1 і 16 січня під час масових акцій в Києві інші журналісти LifeNews вже потрапляли в центр скандалів: представники телеканалу скаржилися, що мітингувальники розбили їх відеокамери. Це не було доведено. Зате 16 січня опубліковано відео, як російські журналісти заважають проводити зйомку своїм українських колегам.