СБУ взялась за "неправильні" днопоглиблювальні тендери

Керівництво СБУ акцентувало увагу на відсутності належного контролю з боку держави за використанням коштів, що виділяються на фінансування днопоглиблювальних робіт на морських шляхах України
Depo.Влада
7 листопада 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Проблема виникає в тому, що в конкурсних торгах з визначення виконавця днопоглиблювальних робіт державним коштом протягом 2015-2016 років перемогу здобували компанії, які не спеціалізуються у сфері днопоглиблення. Роботи виконувалися субпідрядними організаціями, зокрема й іноземними. Ситуація є неприпустимою і потребує негайного вирішення для недопущення в майбутньому неефективного використання державних коштів", - зазначив Лавренюк.

Він також повідомив про те, що СБУ виявила факти неефективного використання бюджетних коштів ДП "Адміністрація морських портів", що оплачувало днопоглиблювальні роботи в 2-4 рази більше, ніж витрати фактичних виконавців – судноплавних компаній.

Нехтуючи вимоги чинного законодавства, підрядники залучали офшорний флот, співпрацюючи з ДП "Адміністрація морських портів України", не сплачували податок на прибуток іноземних юридичних осіб.

Такі неправомірні дії спричинили недоотримання доходів, які мали би надійти до державного бюджету від податку на прибуток іноземних юридичних осіб у сумі понад 50 млн грн.

Крім того, співробітники СБУ виявили факти неправомірного укладання договорів про днопоглиблення, яке здійснювалося за кошти державного бюджету (акваторія Бердянського порту), і факти неефективного використання державних коштів, які були інвестовані в днопоглиблювальні роботи (акваторія порту "Южний").

Нагадаємо, очільник уряду Володимир Гройсман доручив скасувати скандальний тендер на поглиблення дна в порту "Південний". Пізніше Антимонопольний комітет своїм рішенням скасував цей тендер.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада