СБУ в боротьбі з хакерами вилучила сервери в українського провайдера

Служба безпеки України вилучила серверне обладнання з техмайданчика провайдера "Адамант" у рамках розслідування діяльності хакерів
Depo.Влада
25 січня 2016 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила речник СБУ Олена Гітлянська, передає depo.ua.

За її словами, СБУ спільно з іноземними правоохоронними органами реалізує заходи з припинення діяльності міжнародного хакерського угруповання.

"Один з учасників групи є громадянином України, який перебуває в міжнародному розшуку, розмістив серверне обладнання на технічному майданчику українського провайдера "Адамант". З його допомогою хакер викрадав кошти з рахунків іноземних фінансових установ, поширював вірусне програмне забезпечення тощо", - написала Гітлянська.

Вона уточнила, що для експертного дослідження, документування злочину та на виконання клопотання іноземних правоохоронних органів про надання правової допомоги в кримінальному судочинстві серверне обладнання вилучено з технічного майданчика провайдера. Тривають слідчі дії.

"Зазначу, що наші співробітники діяли виключно у правовому полі, тому СБУ незрозумілі звинувачення керівництва провайдера на адресу служби, які вони поширюють у ЗМІ", - підсумувала речник.

Раніше в "Адамант", де були вилучені документи та обладнання, заявили, що обшук проводили з порушенням Кримінально-процесуального кодексу, оскільки за ст. 159-165 спочатку повинен був прийти слідчий і зажадати тимчасовий доступ до документів, і тільки в  разі, якщо співробітники відмовили б у цьому, за ст. 233-234 силовики отримували право на виїмку документів та обладнання.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада