СБУ передала важливі відеозаписи у справі Шеремета не слідчим, а журналістам, – Геращенко

Служба безпеки України (СБУ) передала важливі для слідства відеозаписи щодо загибелі журналіста Павла Шеремета не поліції, а журналістам, що суттєво перешкоджає розслідуванню справи, зокрема у вивченні маршрута вбивць

Про це журналістам заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає Depo.ua.

"Знімалися сотні записів із відеокамер. Поліція досі не отримала доступ до чотирьох відеокамер. Співробітники ресторанів, готелів сказали, що співробітники СБУ взяли ці записи, – зазначив він.

За його словами, Нацполіція і слідчі "неодноразово зверталися до СБУ з проханням надати ці записи і передати інформацію, де вони".

"Тому що там були саме ті камери, які стояли саме в тих місцях, яких нам не вистачало для того, щоб розуміти маршрут вбивць Павла Шеремета", – пояснив він.

Геращенко додав, що через вісім місяців після загибелі Павла Шеремета "один із цих відеозаписів з'явився саме у фільмі, який був підготовлений групою журналістів під керівництвом Дмитра Гнапа".

"Це дуже якісний, а також яскравий кольоровий запис, який, зокрема, використовувався на брифінгу МВС. На ньому дві особи проходять поблизу пам'ятника", – сказав він.

Також Геращенко повідомив, що у фільмі "поліцію висвітлили як негідників, які не змогли знайти записи".

"Нам в СБУ його не надали, а Дмитру Гнапу і його колегам – надали. А три записи, які важливі для встановлення істини, ми досі не знаємо, де вони", – додав він.

Окрім цього, Геращенко повідомив, що після брифінгу Зеленський і Аваков звернулися до керівника СБУ, щоб він провів "ретельне службове розслідування і надав нам інформацію, хто саме знімав ці записи, чому ці записи не були передані поліції, чому один з цих записів опинився у журналістів, а не у поліції". 

Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала фігурантів справи про вбивство Павла Шеремета.

Того ж дня в МВС назвали весь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків.

14 грудня підозрюваним було обрано запобіжні заходи: Дугарь відпустили під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка закрили за ґратами на два місяці.

16 грудня журналісти "Слідство.Інфо" заявили, що результати експертизи у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета, на яку посилався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, неоднозначні, а докази — слабкі та непереконливі. У Нацполіції в свою чергу заявили, що інформація про невідповідність експертиз у справі убивства Павла Шеремета не відповідає дійсності.  

Андрій Антоненко, якого заарештували за підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета, раніше передав із СІЗО записку

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

 

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається зі справою і хто її може розвалити

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme